18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ziobro vs Morawiecki

Wojna z Morawieckim?! Polityk od Ziobry przekazał złowieszczą zapowiedź

23.10.2023  15:41
Wojna w PiS?
Wojna w PiS? Fot: STANISŁAW KOWALCZUK/East News

W rozmowie z Wirtualną Polską, współpracownik Ziobry przekazał, że porażka Zjednoczonej Prawicy w wyborach to początek bitwy o prawicę w Polsce. „Nie wyobrażam sobie, żeby miała ona twarz Mateusza Morawieckiego”, mówi polityk Suwerennej Polski.

Wybory parlamentarne 2023 wygrało Prawo i Sprawiedliwość, ale nastroje są morowe. Politycy chwytają się za łby i trwają spekulacje dotyczące tego, co zrobi teraz prezydent Andrzej Duda. Bowiem Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego zapowiedział dalszą realizację programu i rozpoczęła się medialna wojna o poparcie PSL. Proponowano im nawet urząd... prezydenta! Co zrobi PiS? Będą przyśpieszone wybory?

Teraz, gdy Władysław Kosiniak-Kamysz wykluczył takie konszachty, podobnie zrobił Szymon Hołownia, a rzecznik PSL Miłosz Motyka takie pomysły wręcz wyśmiał, wyciekły ustalenia, wedle których PiS poddał się w walce o stworzenie rządu.

Choć na opozycji pojawiły się pierwsze tarcia w sprawach światopoglądowych, rozpoczęto już roboczy podział ministerstw – wiemy choćby, czego chce Lewica, a na co chrapkę ma Trzecia Droga. Natomiast Koalicja Obywatelska zapowiedziała już realizację pierwszego punktu po przejęciu władzychodzi m.in. o TVP. Wiele wskazuje jednak na to, że Donald Tusk nie będzie premierem - wszystko przez weto jednego z ugrupowań. Niemniej być może jest szansa na rządy bez poparcia Lewicy, jest nawet wstępny plan. Co teraz zrobi Jarosław Kaczyński? Czy Duda ma jakiś plan?

Suwerenna Polska zapowiada bitwę o „prawicę” w Polsce. Czy chodzi o PiS?

Bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry, zapowiedział, że zaczyna się bitwa o przyszłość prawicy w Polsce.

Wyborcza porażka Zjednoczonej Prawicy to początek bitwy o to, jak w ogóle ma wyglądać przyszłość prawicy w Polsce. Nie wyobrażam sobie, żeby miała ona twarz Mateusza Morawieckiego - mówił polityk dla WP.

W rozmowie z RMF FM, wiceminister sprawiedliwości i członek Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry, Sebastian Kaleta, zapowiedział, że liderem Suwerennej Polski pozostanie Zbigniew Ziobro, lecz nie powstanie w Sejmie osobny klub dla tego ugrupowania. „Planujemy uczestniczyć od pierwszego posiedzenia nowej kadencji w klubie PiS. Nie mamy w planach tworzenia nowego klubu”, mówił Kaleta. Wiceminister sprawiedliwości odniósł się także do porażki PiS w wyborach.

Trwają analizy, ponieśliśmy zwycięstwo, albo nawet porażkę z tego powodu, że nie mamy większości Na tych wyborach się świat nie kończy i będzie - mam nadzieję - jeszcze w Polsce kolejny proces wyborczy, bo jesteśmy państwem demokratycznym. Musimy jednak przeanalizować, dlaczego nie będziemy prawdopodobnie rządzić - mówił Kaleta dla RMF FM.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje