18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brejza ujawnia

Wybuch granatnika w biurze komendanta Szymczyka. Ujawniono zdjęcia [FOTO]

Miron Kadziela
18.09.2023  15:34
Zdjęcia po wybuchu granatnika w biurze KGP
Zdjęcia po wybuchu granatnika w biurze KGP Fot: X @KrzysztofBrejza

Krzysztof Brejza, senator PO, ujawnił na X zdjęcia, które wykonano po wybuchu granatnika w biurze Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka.

Senator Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza ujawnił na X zdjęcia, które wykonano tuż po eksplozji granatnika w biurze Komendanta Głównego Policji. „Ujawniam najbardziej strzeżoną tajemnicę państwa PiS. Te zdjęcia nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. 15.X zmienimy Polskę na lepszą”, napisał Krzysztof Brejza.

Na kompromitujące dla służb fotografie zareagował rzecznik KGP, Mariusz Ciarka. „Prokuratura ma dostęp do wszystkich materiałów związanych z tą sprawą. Prezentowane zdjęcia nie wnoszą nic nowego, o czym nie było mowy wcześniej i czego nie przekazywano opinii publicznej”, powiedział Ciarka.

Krzysztof Brejza ujawnia zdjęcia po wybuchu granatnika na Twitterze

Senator Krzysztof Brejza, kandydujący do Sejmu, w poniedziałek na konferencji prasowej przed Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy przedstawił planszę z kilkoma zdjęciami, które zostały zrobione krótko po wybuchu granatnika 14 grudnia 2022 r. w Komendzie Głównej Policji. Fotografie zostały również zamieszczone przez polityka na platformie X (dawniej Twitter) i w przeznaczonym do rozdawania, drukowanym informatorze "Kurier Krzysztofa Brejzy".

Widzicie państwo m.in. stanowisko ochroniarza, który został poszkodowany bardzo poważnie - beton, pustaki spadły temu człowiekowi na głowę. Widzicie państwo głowice ładunku, która rykoszetowała i na całe szczęście nie została uzbrojona. Gdyby ona się uzbroiła to doszłoby do potężnej eksplozji, wielu policjantów by zginęło. Gdyby głowica przebiła szybę, mogłoby dojść do eksplozji w sąsiednich budynkach, blokach mieszkalnych, a nawet w placówkach oświatowych, przecież tam w pobliżu jest sporo szkół. Widzicie państwo wreszcie drugi granatnik rzucony na ziemię - opisywał fotografie Brejza.

Natomiast Mariusz Ciarka uważa, że "w wypowiedziach pana senatora padło wiele nieprawdziwych informacji, aby nadać sprawie charakter sensacji, jednak to niezależna prokuratura dysponuje całością materiałów i wszechstronnie dokonuje pełnych ustaleń. Należy poczekać na ustalenia prokuratury".

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje