18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Politycy wydali 300 tys. zł na grecką ucztę. A potem zorganizowali bal dla swoich dzieci

Redakcja
18.12.2018  14:20
senat wydatki
senat wydatki Fot: Mateusz Jagielski/East News

O rozrzutności polskich polityków mówiło się już wiele. Niejednokrotnie na jaw wychodziły astronomiczne kwoty, jakie wydawali z pieniędzy podatników m.in. na podróże. Ostatnio uwagę przykuwa coraz częściej Kancelaria Senatu.

ZOBACZ: Kancelaria Senatu zamówiła portret marszałka Stanisława Karczewskiego za 8 tys. zł

Dziennikarze ujawnili kolejne wydatki Senatu. „Super Express” dotarł do wykazu umów zawartych w tym roku przez senatorów. Te kwoty robią wrażenie. Nie każdy byłby w stanie wydać 307 tys. zł na jedzenie, nawet jeśli mowa tu o jednej z bardziej znanych restauracji greckich w Warszawie. A właśnie tyle wyniosła umowa na „usługi cateringowe na potrzeby komórek organizacyjnych Kancelarii Senatu”. Tawerna przez 12 miesięcy miała dostarczać na przyjęcia dla VIP-ów i przyjęcia koktajlowe takie smakołyki jak koźlina z ziołami i… ośmiorniczki.

Pracownicy Kancelarii Senatu, jako prawdziwi pasjonaci biesiady i dobrej kuchni, wydali też 16 tys. zł na uroczystą kolację w Rezydencji Belweder i 60 tys. zł na catering na pokładzie samolotu specjalnego – pisze „SE”. Firma, z którą podpisano umowę, gotowała m.in. dla Ojca Świętego czy Michaela Jacksona.

Ale nie samym jedzeniem człowiek żyje. Również rozrywką, choć w tym przypadku nie bawili się pracownicy Kancelarii Senatu, a ich pociechy. Na oprawę artystyczną balu karnawałowego dla dzieci wydano… 9700 zł.

Senat się broni

We wtorek po południu Kancelaria Senatu wystosowała oświadczenie, w którym odnosi się do doniesień „Super Expressu”. Jak czytamy, umowę na grecki catering podpisano w kwietniu, a do tej pory wydano ok. 70,2 tys. zł z ponad 300 tys. zł przeznaczonych na ten cel.

Cytowane w tekście menu restauracji – ośmiornice, koźlina -  nie ma nic wspólnego z cateringiem zamawianym do Senatu i jest obliczone na wywołanie taniej sensacji. Catering zamawiany był przy okazji m.in. wydarzeń międzynarodowych takich jak: Zgromadzenie Parlamentarne NATO, seminarium polsko-francuskie, II Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej, a także konferencji i spotkań krajowych - czytamy w oświadczeniu.

ZOBACZ TEŻ: Andrzej Duda dał swoim pracownikom 600 tys. zł premii

Przeczytaj więcej
Komentarze