18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To może być jego powrót

Wykład Tuska podzielił Polaków. "Poza zasięgiem"

04.05.2019  11:26
Komentarze po wykładzie Donalda Tuska - Polacy znów podzieleni
Komentarze po wykładzie Donalda Tuska - Polacy znów podzieleni Fot: Wojtek Laski/East News

Donald Tusk 3 maja odwiedził Uniwersytet Warszawski i dał wykład, które wywołał ogromne emocje i przy okazji podzielił Polaków. Niektórzy, tak jak Ryszard Czarnecki i Krystyna Pawłowicz, odnieśli się do niego sceptycznie. Opozycja jest jednak zachwycona.

Donald Tusk dał wykład, a w zasadzie godzinne przemówienie, na Uniwersytecie Warszawskim. Konstytucja trzymana w dłoni wywołała owacje i burzę oklasków, a później lawinę pozytywnych komentarzy w internecie. Tytuł wykładu brzmiał „Nadzieja i odpowiedzialność”. W sieci pojawiło jednak sporo hejtu pod adresem byłego premiera, a niektórzy internauci chętnie zobaczyliby go w więzieniu.

Wykład Tuska

Tusk przyznał, że jako szef Rady Europejskiej nie powinien angażować się w polską politykę. Dodał jednak, że to zrobi, by wspierać Europejczyków. Odniósł się również z podziwem do pomysłów prezydenta Francji. Przy okazji dodał, że wyjątkowo mocno „za komuny” oberwał pałką i dlatego rozumie jak ważna jest konstytucja.

Komentarze po wykładzie Tuska

Roman Giertych zapewne nie przespał z emocji nocy po wykładzie. Uważa, że mowa Tuska jest poza zasięgiem kogokolwiek z obecnego rządu. Twierdzi, że „nawet kamieniem nie dorzucą”. Z zachwytu piał również Lech Wałęsa. „Wiwat Konstytucja!” – napisał na Twitterze noblista i przy okazji odniósł się do Kaczyńskiego nazywając go „krzyczącym emerytem”. Grzegorz Schetyna po prostu podziękował za ”ważny wykład”.

Bogdan Zdrojewski uważa, że wykład przejdzie do historii. Jego zdaniem to wzór przemówienia dla mężów stanu i przejdzie do historii. Nie wszyscy podzielają jednak jego entuzjazm.

Wykład Tuska to żałosne pogwałcenie elementarnych zasad, brutalne wejście do politycznej krajowej gry. Niczego się nie nauczył – napisał na Twitterze dziennikarz Michał Karnowski.

Wykład Tuska na Uniwersytecie Warszawskim:

Zobacz także
Przeczytaj więcej
Komentarze