18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Korwin rwie włosy z głowy

Zmiana wyników wyborczych. Konfederacja pod progiem

27.05.2019  07:58
Wyniki wyborów i drastyczna zmiana - Konfederacja straci mandaty
Wyniki wyborów i drastyczna zmiana - Konfederacja straci mandaty Fot: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Wyniki wyborów do Europarlamentu to zwycięstwo PiS. Konfederacja w niedzielę przekroczyła próg wyborczy i uzyskała 6 procent głosów jak Wiosna. Noc zmieniła jednak wszystko i okazuje się, że jedynie 3 komitety otrzymają mandaty w Parlamencie Europejskim.

Kto dostał się do Parlamentu Europejskiego? PiS, Koalicja Europejska i Wiosna Biedronia otwierają szampana – uzyskały mandaty w eurowyborach. Przez noc wynik wyborów drastycznie zmienił się dla Konfederacji. Korwin, Liroy, Braun, Kaja Godek i Krzysztof Bosak w ciągu kilku godzin znaleźli się pod progiem.

Konfederacja  - coraz gorszy wynik wyborczy

Pierwsze wyniki tuż po zamknięciu lokali wyborczych dawały Konfederacji dokładnie 6,1 procenta. Jednak już ok. godziny 2:00 w nocy wyniki late poll dały temu komitetowi jedynie 5.1. Później było już tylko gorzej. O godzinie 7:00 rano PKW ogłosiła, że ekipa Korwina dostała jedynie 4,55.

Spadek zaliczyła również Wiosna Biedronia. Wciąż jednak z wynikiem 6,02 utrzymała się ponad progiem i będą mandaty. Tymczasem przez noc PiS zyskał i wynik drużyny Jarosława Kaczyńskiego o godzinie 7:00 rano wyniósł 46.01 procenta.

logo Tu się dzieje