Sąd nie widzi problemu

Szokujące doniesienia! Dowody z wypadku Beaty Szydło zniszczone

13.06.2019  20:23
Dowody z wypadku Beaty Szydło zostały uszkodzone
Dowody z wypadku Beaty Szydło zostały uszkodzone Fot: EAST NEWS

Ważny dowód z wypadku Beaty Szydło w Oświęcimiu (2017) został poważnie uszkodzony - donosi TVN24. Sąd informacje te potwierdza, ale nie sprawdza, co i jak się stało.

W lutym 2017 roku ówczesna premier Polski, Beata Szydło, była uczestnikiem wypadku drogowego w Oświęcimiu. Jej limuzyna zderzyła się z innym autem osobowym.

W sprawie oskarżono 23-letniego kierowcę seicento, Sebastiana Kościelnika. Co ciekawe, niemal wszyscy świadkowie zdarzenia twierdzą, że zawinili funkcjonariusze BOR (dziś SOP), Również trzej prokuratorzy uważają, że nie zawinił mieszkaniec Oświęcimia, tylko kierowca Szydło.

Dowody z wypadku zniszczone

Tymczasem - ponad dwa lata po wypadku - sprawa dalej nie została rozwiązana. Na jaw wychodzą za to szokujące fakty - dwie płyty CD z dowodami zostały uszkodzone. Jak podaje TVN24, jedna z nich zawierała bardzo ważny dla śledztwa materiał wideo - zapis miejskiego monitoringu.

Płyty zostały uszkodzone. Jedna jest ważna, a druga nie ma większego znaczenia dla procesu. To nie wygląda naturalnie, zbadajcie to. Zwłaszcza że wszyscy odpowiedzialni udają, że nic się nie stało - mówią rozmówcy TVN.

Doniesienia TVN24 potwierdza biuro prasowe Sądu Okręgowego w Krakowie.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach doszło do ich uszkodzenia. Na jednej z płyt, zgodnie z opisem znajdującym się na kopercie, znajdował się materiał stacji TVN24 programu "Czarno na Białym". Na drugiej płycie znajdował się zapis monitoringu, z którego został sporządzony przez policję protokół oględzin i przekazany do dyspozycji sądu - informuje TVN24 Beata Górszczyk, rzecznik Sądu Okręgowego w Krakowie.

Jak się jednak okazuje, mimo zniszczenia dowodów, ani sąd, ani prokuratura nie badają, jak do uszkodzenia doszło. Tymczasem biegły sądowy, zajmujący się odzyskiwaniem dowodów informuje - tych dowodów najprawdopodobniej nie uda się już odzyskać.

Czytaj także