18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co buduje egzorcysta?

Wypędzał diabła salcesonem. PiS dało księdzu 43 miliony!

Wojciech Kozicki
13.04.2023  13:25
Wypędzał diabła salcesonem, PiS dało 43 miliony egzorcyście na...
Wypędzał diabła salcesonem, PiS dało 43 miliony egzorcyście na... Fot: MONKPRESS/East News

Rząd PiS właśnie totalnie przegiął pałę! Jeśli wcześniej zdobyli szczyt bezczelności, to teraz wspięli się na Himalaje pogardy. Pamiętacie księdza, który salcesonem wypędzał diabła z wegetarianki? Dostał ponad 40 milionów złotych od rządu.

Ksiądz Michał to słynny egzorcysta, który ostrzegał katolików przed Harrym Potterem i wypędzał demona salcesonem. Opłacało się. Jak ujawniają Onet i Wyborcza, zajął się teraz budową nieruchomości za pieniądze ze Skarbu Państwa. Dostał 43 mln złotych z Funduszu Sprawiedliwości. Ośrodek założonej przez księży sercanów fundacji ma być miejscem, gdzie schronienie i terapeutyczną pomoc otrzymają m.in. ofiary przemocy domowej. Jednak tylko 3 mln złotych przeznaczy na pomoc ofiarom przestępstw, a reszta pójdzie na… bóg raczy wiedzieć?

Wypędzał diabła salcesonem, teraz PiS daje mu pieniądze

Jak informuje Onet, luksusowy budynek należący do fundacji Profeto powstaje przy ul. Dobrodzieja w Wilanowie. Będzie miał m.in. salę widowiskową, kaplicę, pięć studiów nagraniowych, trzy reżyserki postprodukcji, cztery serwerownie i dwa biura open space". Do tego zaplanowano salony terapii grupowej, salkę teatralną i 14 "lokali interwencyjnych".

Oko Press dodaje, że NIK zakwestionowała "nieprecyzyjne i nierzetelne" przeprowadzenie konkursu. Zaznaczała, że aż 40 mln zł pochłonie budowa luksusowego budynku.

Według planów w nieruchomości ma działać ośrodek pomocy ofiarom przestępstw (m.in. przemocy domowej). Jednak wg ustaleń NIK zostanie na to przeznaczone jedynie 3 mln zł z gigantycznej dotacji z Funduszu Sprawiedliwości prowadzonego przez resort sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry – pisze Onet.

Wyborcza zwraca uwagę, że „nieruchomość powstaje niezgodnie z planem zagospodarowania terenu w tym miejscu i bez udokumentowanego przyłącza do mediów”. Sam Wilanów już w 2021 roku odmówił zgody na budowę, ale kto bogatemu zabroni…

Na tym afery nie koniec. Sprawą zajęła się prokuratura. Nie zajmuje się jednak księdzem i budową, ale… urzędnikami, który „opóźniają inwestycję”.

Decyzja musiała być odmowna. Nie można wydać pozwolenia na budowę dla inwestycji z elementarnymi brakami, w miejscu, w którym wyklucza ją plan zagospodarowania - mówi nam wilanowski urzędnik. A jednak w tym przypadku odmowa pozwolenia na budowę została uchylona przez wojewodę, a wilanowscy urzędnicy są wzywani do prokuratury, by składać wyjaśnienia – podaje Wyborcza.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Źródło: Wyborcza, Onet

logo Tu się dzieje