18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabójca Adamowicza może uniknąć więzienia. Sąd nie będzie mógł orzekać o winie?

Redakcja
17.01.2019  15:01
Atak nożownika na prezydenta Adamowicza na WOŚP. Jaką karę dostanie nożownik? Proces jeszcze nie ruszył, a wyrok może nie zapaść. Procedury potrwają
Atak nożownika na prezydenta Adamowicza na WOŚP. Jaką karę dostanie nożownik? Proces jeszcze nie ruszył, a wyrok może nie zapaść. Procedury potrwają Fot: Facebook.com

Proces zabójcy prezydenta Adamowicza jeszcze nie ruszył, a już pojawiły się spekulacje, jaki dostanie wyrok. Ewa Ornacka w komentarzu dla Onet.pl, twierdzi, że na wolność może wyjść już po kilku latach. O wszystkim zdecydują biegli oceniający stan psychiczny.

Ornacka podejrzewa, że może zostać uznany za niepoczytalnego, a wtedy śledztwo zostanie umorzone. Morderca trafiłby do szpitala psychiatrycznego na leczenie, które mógłby zakończyć po kilku latach.

ZOBACZ TEŻ: Atak nożownika na prezydenta Pawła Adamowicza

Powołała się na dane dotyczące średniego czasu izolowania zabójców. W Polsce czas leczenia takich pacjentów wynosi średnio 5-8 lat. Tymczasem już w USA niebezpieczni skazańcy są izolowani na ponad 20 lat.

Proces i wyrok dla zabójcy Adamowicza

Wyrok dla nożownika najwyraźniej szybko nie zapadnie. Jak podaje „Rzeczpospolita”, proces może ruszyć nawet za rok. Przebadanie sprawcy i zebranie dowodów może sporo potrwać. Samo postępowanie przygotowawcze może zająć minimum pół roku.

ZOBACZ TEŻ: Zabójca Adamowicza planował zamach w Warszawie?

Agata Łukaszewicz i Tomasz Pietryga w artykule dla RP.pl napisali, że jeśli Stefan W. zostanie skazany za zabójstwo w warunkach recydywy, trafi do więzienia nawet na 25 lat lub dostanie dożywocie. Jeśli jednak będzie zdaniem biegłych niepoczytalny w całości, sąd nie będzie mógł orzekać o karze i nożownik zostanie zwolniony z odpowiedzialności.

ZOBACZ TEŻ: Matka Stefana W. ostrzegała policję, że jest niebezpieczny

 

Przeczytaj więcej
Komentarze