18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tusk rozwali rynek?

Koniec TVP? "Zakaz reklam, efekt domina"

15.11.2023  09:52
TVP dostanie zakaz emisji reklam? Koniec nie tylko Telewizji Publicznej
TVP dostanie zakaz emisji reklam? Koniec nie tylko Telewizji Publicznej Fot: Wojciech Olkusnik/East News

KONIEC TVP? Jak ujawniają Money.pl i „Dziennik Gazeta Prawna”, przyszły rząd pod wodzą Donalda Tuska może zadać polskim mediom śmiertelny cios, raniąc nie tylko Telewizję Publiczną. Czeka nas zakaz emisji reklam w TVP?

Donald Tusk i Rafał Trzaskowski nie cierpią TVP i zapowiadali anihilację obecnych mediów publicznych. Politycy opozycji zapowiadali zwolnienie wszystkich, nawet sprzątaczek. Mowa jest też o upadłości i likwidatorach. Okazuje się, że Telewizja Publiczna może zostać zaorana zakazem emisji reklam. Konsekwencje sięgną jednak dalej niż reklamy w telewizji.

Wycofanie TVP z rynku reklamowego – obietnice wyborcze czy już groźby?

Telewizja Publiczna w 2022 roku zarabiała z reklam i sponsoringu około 845 mln zł. Jak pisze Money.pl, partie tworzące w Sejmie większość rozważają już wprowadzenie zakazu emisji reklam w TVP.

Konsekwencje? Rządu Donalda Tuska zapewne nie obchodzi co się stanie, byle tylko zagrać na nosie Kaczyńskiemu. „Dziennik Gazeta Prawna” ostrzega jednak, że taki ruch „przyniósłby ogromne podwyżki w innych stacjach i zachwiałby krajowym rynkiem”.

Koncepcja ta jest również przewidziana w programie reform opracowanym przez grupę ekspertów, w skład której wchodzą m.in. Jan Dworak, były prezes TVP i przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, prof. Stanisław Jędrzejewski z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Tadeusz Kowalski, prof. Uniwersytetu Warszawskiego i członek KRRiT

- pisze Money.pl.

Szefowa działu mediów w agencji One House Katarzyna Baczyńska w rozmowie z DGP ostrzegła, że jeśli rząd wprowadzi zakaz emisji reklam w TVP, grożą nam „historyczne podwyżki cen czasu antenowego oraz efekt domina w obecnych relacjach cenowych”. Mowa jest nawet o podwyżkach cen o kilkadziesiąt procent.

Finalnie efekt domina uderzyłby głównie w branże takie jak farmaceutyka, żywność, artykuły gospodarstwa domowego i środki czystości.

Najwięcej do sprzedania mają grupy kanałów Polsatu i TVN, które kontrolują około 80 proc. rynku reklamy telewizyjnej, wartego w ubiegłym roku 4,56 mld zł. Na telewizję publiczną przypada ok. 20 proc. Usunięcie jej z tego równania pozostawiłoby rynek niemal wyłącznie w rękach dwóch największych nadawców komercyjnych

- informuje "Dziennik Gazeta Prawna”.

W TVP szykują się na finansowy kataklizm? Zarządzono ostre oszczędności. Wstrzymano emisję takich hitów jak "Ojciec Mateusz" i "Koło Fortuny".

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje