18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powiedziała to z „dużą przykrością”

Zalewska: za czas strajku nauczyciele nie dostaną wynagrodzenia

10.04.2019  19:20
Minister Anna zalewska nie chce wypłacić nauczycielom pensji
Minister Anna zalewska nie chce wypłacić nauczycielom pensji Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Strajk nauczycieli trwa, mimo egzaminów gimnazjalnych i apelu rządzących. Ale minister edukacji narodowej Anna Zalewska wbija kolejną szpilę nauczycielom.

Presja wywierana jest na nauczycieli ze strony rządu od początku podjęcia przez nich strajku. Tym razem, po raz pierwszy od dawna, publicznie na ten temat wypowiedziała się minister edukacji narodowej Anna Zalewska, ale nie przyniosła pedagogom dobrych informacji.

Egzaminy w czasie strajku

Już kilka dni temu pojawiły się w mediach doniesienia o tym, że minister Anna Zalewska dostała zakaz publicznego wypowiadania się na temat strajku nauczycieli. Zrobiła to jednak pierwszego dnia egzaminów gimnazjalnych i jednocześnie trzeciego dnia strajku. Początkowo poinformowała o tym, że egzamin nie odbyły się jedynie w trzech szkołach. W pozostałych gimnazjach udało się opanować sytuację i przystąpić do egzaminu.

Pensje nauczycielom się nie należą?

Ale minister Anna Zalewska skomentowała też strajk. I komentarz ten nie był przyjemny.

Mówię to z dużą przykrością, bo dotyczy to nauczycieli: wynagrodzenie za czas strajku się po prostu nie należy – powiedziała

Powołała się przy tym na decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Przypomnijmy, że dziś rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne, które potrwają do piątku. Wszystko odbywa się w czasie strajku nauczycieli, którzy walczą o podwyżki i zmiany w systemie edukacji.

Wynagrodzenie jednak będzie?

Co ciekawe, innego zdania na temat wynagrodzenia są niektórzy przedstawiciele władzy samorządowej, którzy mówią, że wynagrodzenie nauczycielom wypłacają miasta i gminy. Co za tym idzie rząd nie może wstrzymać pensji. Niektórzy samorządowcy wręcz zapowiadają, że pieniądze pojawią się na kontach nauczycieli, również za czas strajku.

Przeczytaj więcej
Komentarze