18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tyle nas kosztuje ta "przyjemność"

Zapłacimy krocie za utrzymanie Sejmu. Astronomiczne pieniądze

27.07.2019  11:14
Zapłacimy krocie za utrzymanie Sejmu. Astronomiczne pieniądze
Zapłacimy krocie za utrzymanie Sejmu. Astronomiczne pieniądze Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Politycy mogą być dla nas źródłem frustracji, niemniej i tak to my ich utrzymujemy. Zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje nas opłacenie Sejmu? Marszałek Kuchciński nakreślił budżet na rok 2020 - będziecie w szoku. 

Nie myślimy o tym na co dzień, ale pamiętać należy, że to z naszej kieszeni utrzymywany jest Sejm. Wszystko co sobie wymyślą politycy finansujemy my - czasami nawet ich lotnicze wycieczki z rodziną. 

Marszałek Kuchciński, który ostatnio mocno oberwał od prezesa PiS, wziął się mocno za robotę i nakreślił projekt budżetowy Sejmu na rok 2020. Wynika z niego, że posłowie dostaną jeszcze więcej pieniędzy niż dotychczas. 

Astronomicznie pieniądze

Na same tylko diety poselskie wydamy 14,6 miliona złotych - jest to 800 tysięcy więcej niż obecnie. Doliczyć można do tego 84,2 miliona złotych na utrzymanie biur poselskich i 6,9 miliona złotych na zakwaterowanie posłów w Warszawie.

Na odprawy posłów odchodzących i ekwiwalenty za urlopy pójdzie 38,5 miliona złotych. 22 miliony to koszt utrzymania Straży Marszałkowskiej, a kolejne pół miliona to utrzymanie samolotów. Podsumowując (razem z kilkoma niewymienionymi, dodatkowymi wydatkami), utrzymanie Sejmu wyniesie podatników 575,5 miliona złotych.

Robi wrażenie, prawda? Zestawcie to ze swoją pensją. 

logo Tu się dzieje