18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polski Jacek, światowa stawka

Ujawnili zarobki Kurskiego w nowej pracy

Wojciech Kozicki
07.12.2022  15:03
Kurski w Banku Światowym. Jakie zarobki i emerytura?
Kurski w Banku Światowym. Jakie zarobki i emerytura? Fot: VIPHOTO/East News

Jacek Kurski i nowa praca… która bardzo się opłaca! Wiadomo już ile będzie zarabiał jako alternate executive director w Banku Światowym. Dostanie też ogromne świadczenia emerytalne. Ujawniono na jakie pieniądze może liczyć w Waszyngtonie.

Jacek Kurski z TVP trafił do Banku Światowego. Ile teraz będzie zarabiał? Jak podaje Forsal, jego pensja jako alternate executive director ma wynosić 226 480 dolarów, czyli grubo ponad milion złotych rocznie i ponad 100 tysięcy złotych miesięcznie. Do tego były prezes mediów publicznych dostanie imponujące świadczenia emerytalne. W tym roku były warte 42 578 dol. czyli ok. 190 tys. zł. Dla porównania, jak wynika ze sprawozdań finansowych TVP, że w 2021 roku dwuosobowy zarząd spółki zarobił 1,597 mln zł. Tym samym Kurski może nawet zarabiać więcej niż Adam Glapiński - prezes NBP - który do nowej pracy go wydelegował.

Nowa praca Kurskiego i zarobki w USA

Na tym jednak nie koniec. Jak informuje rmf24.pl, Kurski będzie miał opłacone podróże między Polską, a USA. Dostanie też dodatek na mieszkanie.

Jak Kurski znalazł się w Banku Światowym? Przypominamy, że kandydatura Kurskiego na stanowisko Alternate Executive Director została zgłoszona przez Prezesa NBP jako Gubernatora RP w Banku Światowym. Już zaczął pełnić nowe obowiązki, ponieważ w poniedziałek 5 grudnia po raz pierwszy wziął udział w posiedzeniu konstytuanty.

Podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako alternate executive director w Banku Światowym - napisał na Twitterze Jacek Kurski. 

logo Tu się dzieje