18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Więzienie za wpis w internecie

Chciał spalić Różę Thun na stosie? Ruszył proces

17.04.2019  18:20
Róża Thun kontra hejt w internecie - sprawa trafiła do sądu
Róża Thun kontra hejt w internecie - sprawa trafiła do sądu Fot: Piotr Molecki/East News

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein (z domu Woźniakowska) walczy z hejtem w internecie. Postanowiła dać nauczkę hejterowi, który ją zaatakował i sprawa trafiła do sądu. Zawiadomienie złożyła Danuta Czechmanowska z małopolskiego KOD.

Europosłanka Róża Thun wytoczyła wojnę hejterowi i sprawa nienawistnego wpisu znalazła swój finał w sądzie w Krakowie. Tomasz B., służący w Wojskach Obrony Terytorialnej, twierdzi jednak, że jest niewinny, nie nawoływał do przemocy i zabójstwa europosłanki. Dodał, że nie interesuje się polityką i nawet nie wie, kim jest Róża Thun.

Róża Thun i KOD kontra hejt w sieci

Jak przypomina „Wyborcza”, afera zaczęła się od filmu dokumentalnego „Polska stoi przed próbą – kobieta walcząca o swój kraj”. Prawica nie zostawiła na nim suchej nitki, a Ryszard Czarnecki powiedział, że „podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein”.

Mowa nienawiści?

Tomasz B. miał dodać w sieci komentarz o treści „szmatę na stos”. Twierdzi jednak, że tego nie zrobił i być może ktoś inny skorzystał z jego telefonu. Jeśli jednak okaże się, że to on zaatakował w sieci europosłankę, może czekać go nawet kara pozbawienia wolności.

Przeczytaj więcej
Komentarze