18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żurawie w Polsce do odstrzału? Poseł PiS chce ich na liście zwierząt łownych

Redakcja
28.01.2019  10:44
Poseł Jan Dziedziczak (Prawo i Sprawiedliwość), chce by żurawie (ptaki chronione w Polsce)  traktowac jako zwierzęta łowne. Szykują się polowania na ptaki?
Poseł Jan Dziedziczak (Prawo i Sprawiedliwość), chce by żurawie (ptaki chronione w Polsce) traktowac jako zwierzęta łowne. Szykują się polowania na ptaki? Fot: East News/Mary Evans Picture Library

Poseł PiS kontra żurawie. Chronione ptaki w Polsce będą na celowniku myśliwych? Podobno chodzi o skargi rolników i ewentualne odszkodowania. Poseł został skrytykowany przez internautów, teraz się tłumaczy.

Odstrzał dzików w Polsce rozpoczęty, a szokujące wideo z rzezi trafiło do sieci. Niedługo rozpocznie się także odstrzał bobrów i żubrów. To jednak nie koniec. Wkrótce mogą rozpocząć się polowania na żurawie.

Jak podaje „Wirtualna Polska”, poseł PiS Jan Dziedziczak przekazał Ministerstwu Środowiska kontrowersyjną interpelację. Chce włączenia żurawi do listy zwierząt łownych. Powodem mają być skargi rolników na starty w uprawach.

Odszkodowania dla rolników

Żurawie to jeszcze ptaki chronione. Jednak Dziedziczak uważa, że ptaków z powodu ochrony zrobiło się za dużo. Niszczą rolnikom uprawy, za co nie przysługują odszkodowania.

Dziedziczak podkreśla, że nie chce strzelania do ptaków. Pragnie jedynie umożliwić rolnikom otrzymywanie rekompensat za szkody wyrządzone przez ptaki. Jego zdaniem pracownicy Kancelarii Sejmu źle zatytułowali pismo i w ten sposób błędnie interpretuje się jego intencje.

Leszno.naszemiasto.pl przypomina, że w Polsce populacja żurawi wynosi 20-22 tys. par. Nie ma jednak danych, jakie dokładnie powodują starty w uprawach. Rolnicy twierdzą, że wynoszą kilkadziesiąt procent.

ZOBACZ TEŻ: Włoscy myśliwi urządzili polowanie na kaczki w Polsce. Setki martwych ptaków!

Przeczytaj więcej
Komentarze