18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa, dynamiczna sytuacja

1 listopada jednak... ZAMKNĄ CMENTARZE?!

19.10.2021  16:29
1 listopada cmentarze zamknięte?
1 listopada cmentarze zamknięte? Fot: Piotr Molecki/East News

1 listopada Polacy masowo wyruszają na groby swoich bliskich. Rok temu rząd chcąc zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii — zamknął cmentarze. Czy teraz mimo wcześniejszych zapewnień o normalnym przebiegu świąt, czeka nas przykra niespodzianka?

1 listopada jest bardzo ważną dla Polaków datą. Wszystkich Świętych to moment, w którym masowo odwiedzamy groby naszych bliskich. Kiedy jednak Polskę atakuje czwarta fala pandemii koronawirusa, nic nie jest oczywiste. Czy czeka nas powtórka z zeszłego roku?

Rząd co prawda już zapewniał, że w 2021 roku będziemy mogli swobodnie odwiedzać cmentarze. Sytuacja jest jednak dynamiczna. Rośnie liczba zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem, a wielu Polaków nie poddało się szczepieniom. Czy to przekreśli plany nas wszystkich?

1 listopada cmentarze jednak zamknięte?

Rok temu rząd zaskoczył wszystkich, zamykając na czas tego święta cmentarze tuż przed jego rozpoczęciem. Politycy obawiali się, że ludzie nie patrząc na pandemię koronawirusa i tak ruszą w drogę i będą masowo odwiedzać swoje rodziny. 

Decyzji całościowych, obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować, będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać

– powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Ale poczekajmy jeszcze chwilę, zobaczymy, jak sytuacja będzie się rozwijała 

– podkreślał jednocześnie.

Na decyzję o zamknięciu cmentarzy wpłynie kilka kryteriów. "Nie tylko liczby nowych zakażeń, ale też liczby osób hospitalizowanych w powiecie, województwie, czy liczby osób zaszczepionych" – wskazał wiceszef resortu zdrowia. 

Myślicie, że faktycznie tym razem dotrzymają słów, które wypowiadają, czy raczej rzucają je na wiatr?