18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe obostrzenia

1 listopada zamkną cmentarze... DLA NIEZASZCZEPIONYCH?!

22.10.2021  16:28
Zamkną cmentarze 1 listopada
Zamkną cmentarze 1 listopada Fot: Piotr Molecki/East News

1 listopada zbliża się wielkimi krokami i każdy myśli, czy rząd znów zamknie cmentarze? Eksperci nie mają wątpliwości co do osób niezaszczepionych. Stoimy u progu kolejnego, choć wybiórczego lockdownu?

1 listopada jest ważną datą w kalendarzu Polaków. Wszystkich Świętych zawsze łączy się z tłumnymi wizytami na cmentarzach. Jednakże pandemia koronawirusa zabójczo rozwija się w czasie ataku czwartej fali. Czy w związku z tym spotkają nas obostrzenia?

Rok temu rząd chcąc zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii — zamknął cmentarze dla wszystkich. Czy teraz mimo wcześniejszych zapewnień o normalnym przebiegu świąt, czeka nas przykra niespodzianka?

1 listopada zamkną cmentarze dla niezaszczepionych?

Na razie nic nie wskazuje na to, by rządzący mieli zadziałać tak ostro, jak w ubiegłym roku. Eksperci mają natomiast inny pomysł. Ich zdaniem wystarczający efekt przyniosłoby zamknięcie cmentarzy... dla osób niezaszczepionych.

Prof. Krzystof Filipiak, specjalista w zakresie kardiologii z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wypowiadał się dla "Faktów" TVN, gdzie mówił o różnych rozwiązaniach, jakie pozwolą zatrzymać epidemię koronawirusa.

"Apeluję do rządzących, żeby wprowadzić rozwiązania prawne. Był czas. My znowu jesteśmy spóźnieni" - mówił. Dodatkowo specjalista wypowiadał się m.in. w sprawie Wszystkich Świętych. W zeszłym roku 1 listopada cmentarze zostały zamknięte.

Zamknąłbym cmentarze 1 i 2 listopada, ale tylko dla osób niezaszczepionych 

- stwierdził kardiolog.

Jego zdaniem zdecydowanie najlepszym sposobem walki z epidemią będzie przede wszystkim ograniczenie kontaktów między osobami, które nie przyjęły szczepionki przeciw COVID-19. Myślicie, że to by zadziałało?