18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czwarta fala w natarciu

1 listopada znowu... ZAMKNĄ CMENTARZE?!

26.09.2021  20:24
Cmentarze zamknięte na 1 listopada?
Cmentarze zamknięte na 1 listopada? Fot: Karol Makurat/REPORTER

1 listopada ubiegłego roku rząd zdecydował się na drastyczny krok — zamknął cmentarze. Czy w tym roku czeka nas powtórka z tej ponurej rozrywki? Czwarta fala pandemii koronawirusa właśnie na to wskazuje.

1 listopada, czyli Wszystkich Świętych, jest niesamowicie przez Polaków przestrzeganym świętem. Co roku w tym okresie tłumy osób udają się na cmentarze, by upamiętnić swoich zmarłych bliskich. 

Rok temu rząd zaskoczył wszystkich, zamykając na czas tego święta cmentarze. Politycy obawiali się, że ludzie nie patrząc na pandemię koronawirusa i tak ruszą w drogę i będą masowo odwiedzać swoje rodziny. Czy w tym roku czeka nas to samo? Niestety, eksperci nie mają dobrych wieści. 

Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych?!

Szczepionki na koronawirusa zmieniły nieco naszą rzeczywistość i czwarta fala nie jest tak intensywna jak trzecia, ale wciąż bardzo duża część polskiego społeczeństwa nie zdecydowała się na przyjęcie preparatu. To sprawia, że wszyscy możemy ucierpieć i znów popaść w narzucone odgórnie ograniczenia.

Moim zdaniem tegoroczny listopad może być podobny do tego sprzed roku, przy czym pewne obostrzenia będą zjawiskami bardziej regionalnymi

- stwierdził w rozmowie z RMF FM epidemiolog, były wiceminister zdrowia profesor Marcin Czech.

"W powiatach, gdzie odsetek zaszczepionych mieszkańców jest niski i gdzie mamy do czynienia ze skupiskami, tam sytuacja będzie gorsza. Tam też bardziej prawdopodobne są restrykcje" - podkreślił.

Jeśli sprawdzą się przewidywania ekspertów, to faktycznie tylko w niektórych regionach rząd wprowadzi takie drastyczne obostrzenia, jak zamknięcie cmentarzy na 1 listopada. Niestety, koronawirus wciąż rośnie w siłę, a do Wszystkich Świętych pozostaje miesiąc. Wszystko jeszcze może się zdarzyć.

Czytaj także
Przeczytaj więcej