18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnili kiedy koniec 5. fali

100 000 zakażeń w dobę! "System się zacina"

27.01.2022  10:35
Uniwersytet Warszawski i RMF FM ujawniają kiedy spadek liczby zakażeń w Polsce
Uniwersytet Warszawski i RMF FM ujawniają kiedy spadek liczby zakażeń w Polsce Fot: PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Padają kolejne rekordy liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Obecnie dziennie Ministerstwo Zdrowia odnotowuje 40-50 tysięcy zakażeń, ale najgorsze dopiero przed nami. Ujawniono najnowsze prognozy pandemiczne, z których wynika, że czeka nas za chwilę nawet 100 tysięcy zakażeń na dobę.

Czy mamy już szczyt piątej fali koronawirusa? Kiedy dzienna liczba zakażeń zacznie wreszcie spadać? Dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz dotarł do najnowszej prognozy zespołu covidowego Uniwersytetu Warszawskiego. Przewiduje ona wyjątkowo czarny scenariusz i kolejne rekordy. W połowie lutego prawdopodobnie testy na koronawirusa potwierdzą 130 tysięcy nowych przypadków w ciągu doby.

Kiedy koniec 5 fali koronawirusa? Prognozy i czarne scenariusze

Jeśli ta prognoza okaże się trafna, możemy mieć do czynienia z zapaścią służby zdrowia. Doktor Franciszek Rakowski przyznał, że granica osób hospitalizowanych w Polsce z powodu COVID-19 to ok. 50 tysięcy. Szczyt hospitalizacji jest prognozowany na koniec lutego. Sytuacja powinna zacząć poprawiać się w połowie marca, a pod koniec marca piąta fala pandemii znacznie wyraźnie słabnąć wykazując tendencje spadkowe.

Musimy zastanowić się, czy wykryjemy taką liczbę przypadków. Na przeszkodzie może stanąć wydolność systemu testowania. Już teraz widzimy, że system zacina się, są długie kolejki do punktów pobrań. Być może możliwość wykonania testu w aptece udrożni system i uda się zarejestrować taką liczbę przypadków. Pod koniec lutego spodziewamy się szczytu hospitalizacji – przewiduje doktor Franciszek Rakowski. (rmf24.pl)

Polski system ochrony zdrowia nie wytrzyma?

Na tym jednak nie koniec złych wiadomości, bo prognoza zespołu covidowego Uniwersytetu Warszawskiego obejmuje również liczbę osób przebywających na kwarantannie. Kraj może został dosłownie sparaliżowany, bo w lutym w izolacji domowej może przebywać nawet 2 MILIONY OSÓB!

Jeśli chodzi o liczbę zgonów z powodu koronawirusa, na początku marca może wynosić nawet pół tysiąca ofiar śmiertelnych w dobę. Być może te statystyki uda się zredukować, ponieważ od dzisiaj w aptekach dostępne są darmowe testy na COVID-19. A właściwie POWINNY być dostępne, bo rząd  wprowadził totalny chaos nowymi przepisami, a minister zdrowia Adam Niedzielski dosłownie ROZWALIŁ SYSTEM.

Maj, czerwiec i lipiec będą już wyjątkowo spokojne, z liczbą hospitalizacji na poziomie z późnej wiosny i lata ubiegłego roku – prognozuje doktor Rakowski. (rmf24.pl)

Czytaj także