18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat w Polsce

12 osób zmarło po szczepieniu na Covid-19. Czarna seria?

08.02.2021  20:49
Szczepienie na Covid-19 a zgon
Szczepienie na Covid-19 a zgon Fot: Shutterstock

Szczepienie na Covid-19 budzi tak samo wielkie nadzieje, jak i kontrowersje. Najnowsze raporty Ministerstwa Zdrowia nie są optymistyczne. Naprawdę mamy się czego obawiać, w momencie przystąpienia do procedury?

Szczepienie na Covid-19 ma szansę nas wszystkich uratować. Pandemia koronawirusa w Polsce zabrała nam możliwości normalnego funkcjonowania. Teraz kiedy pojawiły się specyfiki zapobiegające zakażeniu – mamy możliwość w końcu wyjść z tego impasu.

Niestety, wszystko, co dobre ma jakieś niepokojące strony. W przypadku szczepienia na Covid-19 taką rzeczą są niepożądane odczyny poszczepienne. Ministerstwo Zdrowia raportuje każdą nieprzewidzianą reakcję ludzkiego organizmu po przyjęciu szczepienia na Covid-19. Niestety, bywa bardzo różnie.

Szczepienie na Covid-19 i nagłe zgony

O ile większość osób skarży się po prostu na ból ręki, w którą otrzymało zastrzyk – lub delikatny stan podgorączkowy i samopoczucie podobne do przeziębienia, o tyle dzieje się czasem znacznie gorzej. W Polsce kilkanaście osób zmarło niedługo po podaniu szczepionki na Covid-19. 

Na razie nie wiadomo, czy to na pewno właśnie szczepienie spowodowało śmierć tych ludzi, ale tego możemy równie dobrze nigdy się nie dowiedzieć. Natomiast do 5 lutego 2021 roku pojawiło się aż 12 zgonów, które nastąpiły niedługo lub natychmiast po przyjęciu specyfiku.

Większość osób zmarłych po szczepieniu na Covid-19 była mocno obciążona przez inne choroby. Nie można jednak ze stuprocentową pewnością stwierdzić, co doprowadziło do ich zgonów. Miejmy nadzieję, że takie incydenty już się nie powtórzą.

Planujecie ruszyć na szczepienie przeciwko Covidowi?

logo Tu się dzieje