Kataklizm zaatakował nagle

140 ofiar burzy w Tatrach. Wstrząsający bilans

23.08.2019  08:40
140 ofiar burzy w Tatrach. Wstrząsający bilans
140 ofiar burzy w Tatrach. Wstrząsający bilans Fot: Michal Ostaszewski/Reporter

Wczoraj krajem wstrząsnęła wieść o burzy, która zaskoczyła turystów znajdujących się na Giewoncie. Liczba poszkodowanych jest zawrotna. 

140 osób zostało poszkodowanych w wyniku burzy, która rozpętała się wczoraj w Tatrach. Ratownicy TOPR relacjonują, że widok, który zastali na górze był przerażający. Do Zakopanego udał się premier Mateusz Morawiecki, a prezydent Andrzej Duda wyraził ubolewanie nad tragedią, która miała miejsce. 

Tragiczna burza w Tatrach

Wiadomo też, że po polskiej stronie gór zginęły 4 osoby - w tym dwójka dzieci. Rozpacz rodzin musi być w tym momencie niewyobrażalna.

Bardzo wiele osób jest również w stanie szoku psychologicznego, w kiepskim stanie psychicznym, to wszystko zrozumiałe - mówił premier Mateusz Morawiecki. 

Polityk dziękował również służbom, które wczoraj z narażeniem własnego życia przeprowadzały akcję ratunkową. Szef rządu dodał, że "to, co można było zrobić, to zostało zrobione". Odniósł się również do historii.

Ostatnia taka tragedia zderzyła się 82 lata temu - w 1937 roku, kiedy też na Giewoncie cztery osoby zginęły - mówił.

Podczas burzy poszkodowanych zostało oficjalnie ponad 100 osób. Wciąż jednak spływają dane, które mogą sprawić, że ta liczba się powiększy.

Przeczytaj więcej
Komentarze