18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NIE MOGŁA BEZ NIEGO ŻYĆ

17-latka popełniła samobójstwo. W liście pożegnalnym pisze o księdzu

08.05.2019  15:16
Nastolatka popełniła samobójstwo po śmierci księdza
Nastolatka popełniła samobójstwo po śmierci księdza Fot: Shutterstock

17-letnia Weronika popełniła samobójstwo, bo nie mogla żyć bez 67-letniego księdza? Tak wynika z listu, który napisała tuż przed śmiercią.

67-letni proboszcz parafii w Kumowie na Lubelszczyźnie zmarł nagle na zawał serca. Dzień później w okolicy doszło do kolejnej, niespodziewanej śmierci - powiesiła się 17-letnia dziewczyna. Powody jej tragicznej decyzji okazały się szokujące.

Weronika zostawiła list pożegnalny

17-letnia Weronika przed popełnieniem samobójstwa zdecydowała się na napisanie pożegnalnego listu. W nim wyznała, że nie potrafiła dłużej żyć po śmierci księdza.

Ciało dziewczyny znaleziono w pobliskim lesie trzy dni po śmierci księdza. Wcześniej, w dzień po odejściu duchownego, dziewczyna zniknęła z domu. Jak się później okazało, kupiła linkę i powiesiła się na drzewie.

Nastolatka przyjaźniła się z księdzem?

Ksiądz proboszcz nie był szczególnie lubiany przez parafian - podaje se.pl. Miał głosić kontrowersyjne kazania i podejmować zaskakujące, nietypowe decyzje. Wyjątkiem była 17-letnia Weronika, która tak uwielbiała duchownego, że miała się z nim zaprzyjaźnić.

Dziewczyna często nocowała na plebanii, miała tam nawet swój własny pokoik. Rodzice dziewczyny nie widzieli w tym nic złego, a ksiądz zapewniał ich, że nigdy nastolatki nie dotknie.

Po śmierci Weroniki jej tata wygłosił za to zaskakująca opinię.

Wiedziała, że ich ciała nie mogą się połączyć, ale dusze? Tego nikt nie mógł jej zabronić - powiedział.

Przeczytaj więcej
Komentarze