18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

epidemia się rozszerza

3 tys zarażonych koronawirusem! Wśród nich student z Rzeszowa?

27.01.2020  11:07
3 tys zarażonych koronawirusem! Wśród nich student z Rzeszowa?
3 tys zarażonych koronawirusem! Wśród nich student z Rzeszowa? Fot: Twitter

Koszmarne doniesienia z Chin. Koronawirus 2019-nCoV zabił już 80 osób, zarażonych jest 3 tysiące. Niepokoją też doniesienia o studencie z Rzeszowa. Czy jest pierwszym zarażonym Polakiem?

Zabójczy wirus z Chin rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie. Potwierdzonych przypadków zarażeń jest blisko 3 tysiące - prawie dwa razy więcej niż jeszcze wczoraj! Niemal dwukrotnie wzrosła też liczba osób zmarłych - ofiar choroby jest już 80, a stan kolejnych 460 osób uznawany jest za krytyczny.

Nadal nie wiadomo, jak dokładnie i jak szybko wirus przenosi się z człowieka na człowieka. Co gorsza, epidemiolodzy opracowali prognozy, z których wynika, że jeśli szybko nie znajdziemy szczepionki i leku, zginąć może kilkadziesiąt milionów osób na całym świecie.

Pierwszy przypadek w Polsce?

W sobotę do Polski wróciło trzech studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy przebywali na wymianie w Wuhan. Z miasta będącego epicentrum epidemii, uciekli tuż przed jego odcięciem od świata. Niestety, ponad 20 Polaków nadal uwięzionych jest w Chinach. Wśród nich jest aż 8 studentów z Rzeszowa, zamkniętych w akademikach w Wuhan. Jak na razie u żadnego z nich nie zauważono niepokojących objawów.

Według informacji uzyskanych przez naszą ambasadę w Pekinie, na terenie Wuhan i w okolicach miasta przebywa obecnie ok. 25 obywateli polskich. Placówka pozostaje w stałym kontakcie z osobami, które zgłosiły się do wydziału konsularnego ambasady. Dotychczas nie otrzymaliśmy informacji o jakiejkolwiek zarażonej osobie z obywatelstwem polskim

- podało MSZ serwisowi Fakt24.

Studenci z Rzeszowa zaraz po przybyciu na lotnisko w Warszawie zostali przebadani i skierowani na obserwację w szpitalu. Dwóch z nich zostało już z placówki wypisanych. Niestety - jeden z nich podlega dalszej obserwacji - odnotowano u niego podwyższoną temperaturę. Czy będzie pierwszym potwierdzonym, zarażonym Polakiem?

Przeczytaj więcej
Komentarze