18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga oszustwo!

300 zł za szczepienie od Andrzeja Dudy. "Nie dajcie się nabrać"

17.01.2022  08:56
Nowa metoda internetowych oszustów
Nowa metoda internetowych oszustów Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zespół cyberbezpieczeństwa KNF ostrzega przed kolejną, niebezpieczną metodą internetowych oszustów. Jedna z fałszywych stron internetowych oferuje "300 złotych od prezydenta Andrzeja Dudy" za przyjęcie szczepienia przeciw COVID-19. Po zarejestrowaniu się na stronie zamiast atrakcyjnej nagrody dostaniemy co najwyżej zawału na widok wyczyszczonego konta bankowego.

Pandemia dała oszustom mnóstwo możliwości na wzbogacenie się kosztem nieuwagi lub głupoty innych osób. Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego na Twitterze ostrzega przed nową metodą internetowych złodziejaszków. Cyberprzestępcy założyli ostatnio stronę internetową, która kusi użytkowników nagrodą w wysokości 300 złotych, którą rzekomo prezydent Andrzej Duda miałby wręczyć za przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19.

Odbierz 300 zł za szczepienie od Prezydenta Andrzeja Dudy. Wypłata 300 zł za szczepienie w ramach programu 'Wsparcie'. Pieniądze dostaną wszyscy Polacy, którzy przeszli pełny cykl szczepienia - piszą oszuści na fałszywej stronie.

Jak informuje CSIRT KNF po wprowadzeniu tam swojego hasła bankowego, dane trafią prosto w ręce oszustów, którzy wykorzystają to do kradzieży pieniędzy. Warto zatem uważać, gdyż Andrzej Duda dotychczas nie rozdawał i nie zamierza rozdawać pieniędzy za szczepienie przeciw COVID-19.

Pandemiczne oszustwa w Polsce

Pomysłów na pandemiczne przekręty jest mnóstwo. Były już fałszywe certyfikaty szczepionkowe, cudowne leki na COVID-19, a nawet rękawiczki czy maseczki ochronne, które nigdy nie docierały do klientów.

Niedawno GIS ostrzegał również przed SMS-ami wysyłanymi przez nadawcę Kwarantanna. Wiadomości zawierały link, który instalował w telefonach oprogramowanie służące do wyłudzania danych.

logo Tu się dzieje