18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zgłoś się już dziś

3000 zł od ZUS i mało warunków! O tym świadczeniu nie wie prawie nikt

06.09.2023  15:20
Świadczenia z ZUS jak uzyskać?
Świadczenia z ZUS jak uzyskać? Fot: Kamil Zajaczkowski/Shutterstock

Świadczenia od ZUS. Wszystkie świadczenia w Polsce, mało warunków i dużo pieniędzy. Jakie pieniądze mogę dostać od rządu? To świadczenie to 3000 złotych, które możesz wydać na wszystko, a warunków jest mało.

Pieniądze od państwa, jak uzyskać łatwe świadczenia z ZUS? O niektórych świadczeniach z ZUS mogliście nie słyszeć, a uzyskać je bardzo łatwo. Państwo rozdaje pieniądze na wsparcie, ale wiele osób nie zgłasza się, bo nie wiedzą, że są do nich uprawnieni. Jakie świadczenia z ZUS bez warunków? Jest pewien dodatek od państwa, o który może ubiegać się tysiące Polaków, a warunków jest mało. Kwota jest zarazem kusząca, bo to aż 3000 złotych, które można wydać na wszystko.

Choć warunków przy tym świadczeniu wartym 3000 złotych jest mało, to są one dość ciężkie do spełnienia. Jak dostać pieniądze od państwa? Czy kwalifikuję się do świadczenia od ZUS? Jak to sprawdzić? Poniżej prezentujemy informacje dotyczące tego atrakcyjnego dodatku – zobacz sam, czy się kwalifikujesz.

Świadczenie od ZUS 3000 złotych. Jak uzyskać pieniądze od państwa?

Dzisiaj opisujemy dla was świadczenie przedemerytalne, które skierowane jest do wychowawców, pracowników pedagogicznych i nauczycieli, którzy przepracowali 30 lat pracy (w tym min. 20 lat jako nauczyciel przynajmniej na pół etatu). To nie wszystko. Wnioskodawca musi pełnić również funkcję w:

  • Publicznych i niepublicznych placówkach kształcenia ustawicznego
  • Młodzieżowych ośrodkach wychowawczych
  • Młodzieżowych ośrodkach socjoterapii
  • Specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych
  • Publicznych i niepublicznych przedszkolach
  • Publicznych i niepublicznych szkół z wyjątkiem niepublicznych szkół nieposiadających uprawnień szkół publicznych
  • Specjalnych ośrodkach dla dzieci i młodzieży, które wymagają specjalnej organizacji nauki i szczególnych metod pracy i wychowania
  • Placówkach, które zapewniają uczniom opiekę oraz wychowanie w czasie, gdy uczą się poza miejscem swojego zamieszkania
  • Niektórych ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych (więcej informacji na stronie ZUS-u)

To świadczenie nauczycielskie przysługuje zarazem dwóm rocznikom. W przypadku kobiet chodzi o osoby, które do końca 2024 osiągną 55 lat. Wówczas otrzymują regularne wsparcie aż do osiągnięcia 59 r.ż. Natomiast w przypadku mężczyzn jest analogicznie, jedynie próg wiekowy jest wyższy o 5 lat.

Owo świadczenie określane jest świadczeniem kompensacyjnym. W styczniu tego roku wysokość określono na 3011,58 złotych. Beneficjentów było sporo, bo aż 13,7 tysięcy osób. W czerwcu natomiast ustalono kwotę świadczenia na 3495,44 złotych. Jednakże, gdy zdecydujemy się na te pieniądze, nie będziemy mogli już podjąć pracy w szkole, przedszkolu czy innym miejscu służącym edukacji.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje