18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat setki ludzi

37-letnia ofiara koronawirusa był przedszkolanką. 100 osób w izolacji

22.03.2020  15:17
37-letnia ofiara koronawirusa był przedszkolanką. 100 osób w izolacji
37-letnia ofiara koronawirusa był przedszkolanką. 100 osób w izolacji Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Koronawirus zbiera w Polsce śmiertelne żniwo. Dziś rano dowiedzieliśmy się o śmierci 37-letniej kobiety w Wielkopolsce. Wiadomo, że była ona przedszkolanką, dlatego ponad 100 osób, które miały z nią kontakt pośredni i bezpośredni, zostało skierowanych do kwarantanny.

Koronawirus przeraża nas wszystkich, tym bardziej, że pojawia się w Polsce coraz więcej śmiertelnych przypadków zachorowań na tę zdradliwą chorobę. Wśród zmarłych, o których dowiedzieliśmy się dzisiaj, jest 37-letnia przedszkolanka z Wielkopolski.

Zmarła kobieta była w bardzo ciężkim stanie i miała choroby współistniejące. Zdaniem dyrektora jednego ze szpitali, w którym przebywała, zataiła przed lekarzami podstawową i najważniejszą informację, że miała kontakt z kuzynem jeżdżącym do Włoch. 

Z tej przyczyny lekarze początkowo leczyli ją na bakteryjne zapalenie płuc, które de facto nie istniało. 

Koronawirus: Zmarła 37-letnia przedszkolanka

Zmarła była mieszkanką powiatu kaliskiego i zanim trafiła do Poznania, hospitalizowano ją w szpitalu w Wolicy k/ Kalisza. Pod opiekę lekarzy trafiła w bardzo złej formie.

Obraz kliniczny pacjentki w połączeniu z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa jednoznacznie przemawia za tym, że przyczyną śmierci chorej była choroba wywołana koronawirusem. Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego

– powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową szef SOR lek. med. Jacek Górny 

Kobieta była przedszkolanką i dlatego aż 100 osób z jej otoczenia (w tym dzieci) zostało poddanych obowiązkowej kwarantannie. 

Ustaliliśmy wszystkie kontakty. Ale być może jeszcze ktoś do nas się zgłosi

– przekazała Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu Anna Napierała. 

Przypominamy, że dla zachowania zdrowia i być może życia, ostatnią rzeczą, którą powinniśmy robić to nie mówić medykom prawdy na temat naszego stanu. Pozostawajcie zdrowi i nie wychodźcie z domów. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej