18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koszmar

Nie żyje 38-latka w ciąży. Miała COVID-19

Emilia Waszczuk
24.11.2021  14:01
38-latka w 8 miesiącu ciąży zmarła na COVID-19
38-latka w 8 miesiącu ciąży zmarła na COVID-19 Fot: Alina Troeva/Shutterstock

Wstrząsające wiadomości ze szpitala Bielańskiego w Warszawie. Na oddział OIOM trafiła 38-letnia kobieta w ciąży. Zmarła z powodu COVID-19.

Szczepienia przeciw koronawirusowi szkodzą kobietom w ciąży - taki mit krąży po Polsce i niestety ma się świetnie. Tymczasem już udowodniono między innymi, że szczepionki poprawiają płodność, ciąża dwukrotnie zwiększa ryzyko zachorowania na COVID-19, a sama choroba podnosi ryzyko obumarcia płodu i martwego porodu.

Dezinformacja się jednak szerzy, przez co dochodzi do sytuacji tragicznych. W szpitalu Bielańskim w Warszawie zmarła 38-letnia kobieta. Była w ciąży, nie była zaszczepiona.

38-latka w ciąży i z COVID-19. Nie żyje

38-latka pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-COV-2 w organizmie otrzymała przed miesiącem. Tydzień później, na początku listopada, kobieta trafiła do szpitala Bielańskiego.Jej stan stopniowo pogarszał się.

Lekarze zdecydowali o przedwczesnym rozwiązaniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Po zabiegu dziecko zostało umieszczone w inkubatorze, a matka w ciężkim stanie trafiła na oddział OIOM. 38-latka wspomagana była respiratorem. Niestety jej stan był na tyle krytyczny, że jej życia nie udało się uratować.

Ciężarna zmarła na COVID. Nie była szczepiona

Jak informuje prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska, ordynatorka Oddziału Patologii Ciąży w szpitalu Bielańskim, 38-letnia pacjentka nie była zaszczepiona przeciw COVID-19.

Pacjentka nie była szczepiona przeciw SARS-CoV-2. Jej dziecko jest w dobrym stanie. Jesteśmy wstrząśnięci tą śmiercią i oby była to ostatnia

- mówi prof. Kosińska-Kaczyńska.

Sprawę śmierci kobiety bada Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Śledztwo prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci, jednak jak zaznacza prokurator Aleksandra Skrzyniarz, nikt nie został oskarżony. - Prokuraturę zawiadomił szpital, ale podkreślę, że postępowanie toczy się w sprawie, zatem nie występuje tu osoba podejrzana - mówi prokurator.

Czytaj także
Przeczytaj więcej