18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rydzyk zaciera ręce. Znowu dostanie miliony od państwa

Redakcja
14.02.2019  13:15
Tadeusz Rydzyk 4 miliony od państwa
Tadeusz Rydzyk 4 miliony od państwa Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Uczelnia Tadeusza Rydzyka dostanie od Ministerstwa Sprawiedliwości prawie 4 miliony złotych! Wygrali konkurs Zbigniewa Ziobry i zgarną najwięcej, chociaż byli od nich lepsi.

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło w kwietniu 2018 roku konkurs na "szkolenia z zakresu metod i narzędzi niezbędnych do skutecznej komunikacji ze stronami sporu sądowego". Do walki zgłosił się między innymi Tadeusz Rydzyk ze swoją uczelnią. Teraz wiadomo już, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dostanie od rządu pieniądze.

4 miliony dla Rydzyka. Byli lepsi

Co ciekawe, uczelnia Rydzyka nie jest jedyną wyróżnioną w konkursie. Warunki spełniło kilkanaście różnych placówek, ale jak podaje Onet.pl, to WSKSiM dostanie najwięcej.

Dlaczego? Tego do końca nie wiadomo, bo okazuje się, że spośród wszystkich wyróżnionych podmiotów, szkoła Rydzyka zebrała najmniejszą ilość punktów!

Na konto uczelni wpłynie 3,8 miliona złotych. Dla porównania, Katolicki Uniwersytet Lubelski może liczyć zaledwie na 1 milion, a Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury na 3,4 mln (uczelnia przeprowadzi dwa różne rodzaje szkoleń, każde za około 1,7 miliona).

Wychodzi więc na to, że szkolenie na uczelni ojca Rydzyka będzie ponad dwa razy droższe, niż szkolenie na specjalistycznej, państwowej uczelni KSSiP. Dlaczego? To pozostaje niewiadomą, jednak posłowie PO już zapowiadają interwencję w tej sprawie u prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Każde pojedyncze szkolenie u Tadeusza Rydzyka trwać ma dwa dni, a uczestnicy przenocują wtedy w trzygwiazdkowych hotelach.

Czytaj także