18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wierzycie?

500 plus dla każdego. Wiadomo, na co pójdą pieniądze

Emilia Waszczuk
18.07.2019  18:37
500 plus dla każdego. Wiadomo, na co pójdą pieniądze
500 plus dla każdego. Wiadomo, na co pójdą pieniądze Fot: Zdjęcie ilustracyjne/Shutterstock

Z początkiem lipca program Rodzina 500 Plus został rozszerzony także o "pierwsze dziecko". Rodzice zdradzili, na co wydadzą dodatkowe pieniądze.

500 Plus miało być programem prorodzinnym, a jednym z jego następstw - zwiększenie dzietności. To drugie jednak nie wypaliło i liczba nowych urodzeń w Polsce znowu spada. Rosną za to ceny w sklepach i rachunki, zapowiada się zwiększenie podatków, a Polacy kalkulują i liczą, co mają w kieszeniach. Na co zatem rodzice wydadzą comiesięczny zastrzyk gotówki?

500 plus głównie na pociechy

Pieniądze, które dostaną dzięki opłacanym przez siebie i innych Polaków podatkom (nie, nie ma nic za darmo!) trzeba na coś wydać. Na co? 1000 przebadanych osób zdradziło swoje plany w badaniu Santander Consumer Bank.

Większość rodzin 500 złotych co miesiąc planuje wydać stricte na dzieci. Większość, bo 30 osób wcale z programu nie zamierza korzystać, a co piąty rodzic przyznaje, że będzie z tego opłacał codzienne wydatki.

42 procent badanych zadeklarowało, że zainwestuje w swoje pociechy - dzięki 500 Plus będą mogły np. uczyć się języków. 40 procent rodziców twierdzi, że pieniądze pójdą do skarbonki - jako inwestycja w przyszłość ich latorośli. 4 procent rodziców planuje zbierać na sprzęt elektroniczny, a 0,5 procenta kupi dzieciom zabawki - podaje radiozet.pl.

Jak będzie naprawdę? Tego nie wiadomo, nikt nie zamierza bowiem sprawdzać, na co faktycznie przeznaczone będą "plusy". Wierzycie w odpowiedzi rodziców?

logo Tu się dzieje