18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiany!

500 plus dla nauczycieli. Pandemia zmusiła rząd do wypłaty

04.11.2020  15:18
500 plus dla nauczycieli
500 plus dla nauczycieli Fot: Maria Symchych/Shutterstock

500 plus otrzymają nauczyciele w ramach nowego bonu finansowego. Rząd walcząc z pandemią koronawirusa podejmuje teraz rozmaite, niespodziewane decyzje. Tym razem wprowadzając nowe obostrzenia, pomyślał o bezpośredniej pomocy finansowej dla tych, którzy edukują polskie dzieci.

Kwestia szkół w czasie pandemii koronawirusa od początku tego roku była kontrowersyjna - wielu osobom nie podobało się, że dzieci wciąż muszą chodzić do placówek edukacyjnych, mimo rosnącego zagrożenia pandemicznego. Teraz rząd w końcu podjął decyzję o przejściu na nauczanie zdalne. Pociąga ona za sobą jednak poważne konsekwencje.

Ogromnym problemem w przypadku wejścia w życie tej decyzji jest zdecydowanie fakt, że mnóstwo osób ma problem z podstawowym sprzętem, na którym lekcje online można odbyć. Tym razem premier Mateusz Morawiecki zapowiedział więc, że nauczyciele otrzymają bon finansowy, za który będą mogli dokupić sobie niezbędny sprzęt.

500 plus dla nauczycieli

Rząd symbolicznie przyznał nauczycielom kwotę 500 złotych. Nie wiemy, gdzie można kupić tak tanie komputery, które udźwigną nauczanie wielu klas - ale zdecydowanie chociaż kamerkę internetową się za taką kwotę uda zakupić. Mamy więc nadzieję, że nauczyciele poradzą sobie z tą trudną i wymagającą dla wszystkich sytuacja.

Liczba zakażeń w Polsce kolosalnie wzrasta i rządzący nawet nie ukrywają - jeśli coś się szybko nie zmieni na plus, możemy być pewni, że czeka nas narodowa kwarantanna, podczas której zamknięte zostanie absolutnie wszystko. Już teraz rząd zastosował bardzo konkretne rozwiązania na czas pandemii, ale może być jeszcze ostrzej.

Jak mówił minister zdrowia podczas konferencji prasowej - system opieki medycznej już jest na skraju wytrzymania. Większa liczba zachorowań wywoła również większą falę zgonów, nie tylko z powodu koronawirusa. Pamiętajmy o maseczkach, trzymaniu odpowiedniego dystansu i regularnej dezynfekcji - tylko to ma szanse nas uratować. 

logo Tu się dzieje