18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielkie zmiany

500+ trafi do kosza? Minister poinformowała o planach PiS

31.03.2021  13:14
500+ odchodzi?
500+ odchodzi? Fot: MONKPRESS/East News

Zachwalane przez wyborców świadczenie 500+ przez kilka ostatnich lat straciło swoją wartość. Wśród Polaków narasta frustracja, którą rząd planuje jak najszybciej rozładować. Wkrótce czekają nas spore zmiany.

Realna wartość 500 plus spadła obecnie do 454 zł, a wkrótce będzie jeszcze gorzej. Polacy coraz częściej mówią o potrzebie podwyższenia wsparcia do 700 złotych lub waloryzacji świadczenia. W piątą rocznicę flagowego programu Prawa i Sprawiedliwości, minister rodziny Marlena Maciąg w rozmowie z Polskim Radiem podsumowała program oraz odniosła się do jego przyszłości.

Co dalej z 500+?

Minister zapowiada wprowadzenie nowych rozwiązań dla polskich rodzin, jednak nie chce ujawniać szczegółów planowanego programu. Wiadomo, że zmiany znajdą się w "Nowym Ładzie", który miał być przedstawiony 20 marca. Z powodu pandemii projekt ten zostanie zaprezentowany na przełomie kwietnia i maja.

Marlena Maciąg z dumą podkreśla, że program był potrzebny, a pieniądze, które trafiają do Polaków, są wydawane bardzo rozsądnie.

Badania, które są prowadzone, pokazują, że pieniądze z programu Rodzina 500+ nie są marnotrawione - a tak krzyczała opozycja - zapewnia minister.

Nie wiadomo jednak, czy badania prowadziła sama pani minister, wypytując znajomych, czy też dane zostały zebrane w inny sposób. Tak czy owak, rząd wkrótce chce kupić kolejne głosy wyborców, nie zważając na kolejne rekordy galopującej inflacji.

Czytaj także
Przeczytaj więcej