18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy zacierają ręce

500+ za szczepienie przeciw COVID-19. Zapadła decyzja

02.05.2021  14:31
Będą nagrody za szczepeinie przeciw COVID-19
Będą nagrody za szczepeinie przeciw COVID-19 Fot: Sonis Photography/Shutterstock

Pierwszy polski koncern podjął decyzję o płaceniu po 500 zł za przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19. Jak tłumaczy zarząd, jest to inwestycja we wspólne bezpieczeństwo.

Jak poinformował "Puls Biznesu", Maspex będzie nagradzał swoich pracowników za szczepienie przeciw COVID-19.

Traktujemy to jako inwestycję w nasze wspólne bezpieczeństwo. Decyzja o szczepieniu jest dobrowolna i każdy pracownik podejmuje ją osobiście - przekazała "Pulsowi Biznesu" Dorota Liszka z zarządu spółki.

Każdy pracownik po przyjęciu preparatu przeciw COVID-19 będzie mógł zgłosić się o dodatek do wypłaty w wysokości 500 złotych.

Maspex przyzna 500+ zaszczepionym na COVID-19

Maspex zatrudnia w Polsce ponad 6 tysięcy osób. Spółka zamierza szczepić w miejscach pracy nie tylko pracowników, ale również ich rodziny.

Polski koncern jest producentem napojów i soków Tymbark, Kubuś, Nestea, Tarczyn oraz Tiger. Dodatkowo odpowiada za produkcję makaronów Lubella i wyrobów marek Łowicz, Kotlin i Krakus.

Szczepienia na terenach zakładów pracy mogą być przeprowadzane pod warunkiem, że firma nazbiera 300 pracowników lub współpracowników zatrudnionych na podstawie umów cywilno-prawnych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej