18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Interneuci zszokowani

500+ zostało zawieszone? Rząd opowiada

Bartłomiej Ciepielewski
09.12.2020  09:17
500+ zawieszone?
500+ zawieszone? Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Na wielu stronach internetowych pojawiła się informacja o zawieszeniu rządowego programu 500+. Internauci nie kryją rozczarowania. Minister rodziny Marlena Maląg skomentowała doniesienia.

Od kilku dni na wielu stronach internetowych można trafić na komunikat informujący o zawieszeniu świadczenia 500+ od 2021 roku. Powodem decyzji ma być kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Opublikowane zdjęcie wygląda jak zrzut ekranu wykonany na jednej z rządowych witryn.

Wątpliwości dotyczące wypłacania świadczeń rozwiała minister Marlena Maląg. Jak poinformowała, informacja jest fake newsem.

Program 500+ nie zostanie zlikwidowany. Nie ma na to zgody rządu Zjednoczonej Prawicy. Stanowczo dementuję takie pomysły. To powszechne wsparcie dla rodzin. W czasie COVID-19 świadczenie 500+ odgrywa jeszcze bardziej kluczową rolę – stwierdziła na Twitterze minister.

W programie rządowym wprowadzono jednak pewne zmiany. Będą one obowiązywać od 2021 roku.

Zmiany w 500+

Świadczenie 500+ do tej pory było przedłużane automatycznie. Od przyszłego roku beneficjenci programu będą zmuszeni do kontrolowania terminów. Wsparcie finansowe będzie naliczane od początku czerwca do końca maja kolejnego roku. Osoby, które nie złożą kolejnego wniosku, utracą pieniądze.