18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tysiące interwencji

Morderczy wiatr w Polsce zebrał swoje żniwo. Zabił i ranił ludzi

01.10.2019  08:00
Morderczy wiatr w Polsce zebrał swoje żniwo. Zabił i ranił ludzi
Morderczy wiatr w Polsce zebrał swoje żniwo. Zabił i ranił ludzi Fot: Shutterstock

Huraganowy wiatr, który w poniedziałek przeszedł przez Polskę, zebrał śmiertelne żniwo. Nie żyje jedna osoba, 18 jest rannych. Strażacy interweniowali kilka tysięcy razy.

Wiatr w porywach nawet do 100 km/h szalał w poniedziałek w niemal całej Polsce. Niestety, wichury przyniosły ogrom strat - wywrócone i połamane drzewa, pozrywane dachy, zalane piwnice, niestety także ranni a nawet ofiara śmiertelna.

W wyniku wichury zginął w poniedziałek kierowca auta, na które upadło powalone przez wiatr drzewo. Dwóch pasażerów trafiło do szpitala. Rannych jest też 16 innych osób, w tym 5 strażaków. Każdy z nich ucierpiał na służbie, w wyniku próby usuwania powalonych drzewach.

Pięć rannych osób było również w woj. lubuskim - w tym jeden strażak, cztery osoby w woj. mazowieckim - w tym jeden strażak, trzy osoby w Wielkopolsce - w tym jeden strażak, dwie osoby w woj. podkarpackim - w tym jeden strażak i dwie osoby w woj. świętokrzyskim - w tym jeden strażak. W woj. dolnośląskim ranny został jeden strażak, jedna osoba została też ranna w woj. zachodniopomorskim

- podaje PAP.

6,5 tys. interwencji

W sumie w ciągu dnia straż pożarna interweniowała aż 6 591 razy. Jak jednak zaznacza rzecznik KG PSP st. bryg. Paweł Frątczak, kolejne zgłoszenia mogą jeszcze spływać.

Najwięcej - 1 001 działań strażaków - było w Wielkopolsce, 875 w woj. łódzkim i 754 na Mazowszu. 5 979 interwencji związanych było z wiatrem, a 612 z wypompowywaniem wody z piwnic zalanych obiektów

- podaje PAP.

Do dziś, do godziny 6 rano, w całej Polsce bez prądu pozostawało jeszcze 27 tysięcy odbiorców - poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Przeczytaj więcej
Komentarze