18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia szaleje

8-latka z Krotoszyna zakażona koronawirusem. Miała tylko lekki katar

01.04.2020  19:26
8-latka z Krotoszyna zakażona koronawirusem. Miała tylko lekki katar
8-latka z Krotoszyna zakażona koronawirusem. Miała tylko lekki katar Fot: TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

Koronawirus atakuje nie tylko starszych i schorowanych, ale również dzieci. 8-letnia dziewczynka z Krotoszyna zakaziła się chorobą najprawdopodobniej od swojego dziadka.

Koronawirus początkowo wydawał się być zupełnie inną chorobą niż ta, z którą teraz realnie walczymy. Najlepszym tego przykładem jest wstępne przekonanie, że patogen nie atakuje dzieci. Wszyscy myśleli, że mogą być one co najwyżej nosicielami.

Koronawirus wykryty u 8-letniej dziewczynki

Nic bardziej mylnego. Dzieci również mogą zachorować na COVID-19, a ponurym tego przykładem jest 8-letnia dziewczynka z Krotoszyna, która okazała się być chora. Warto jednak dodać, że dziecko miało tylko lekki katar. 

Dziewczynkę najprawdopodobniej zakaził jej dziadek, który sam nie zachorował. Mężczyzna kilka dni wcześniej był w poradni okulistycznej, gdzie spotkał 75-letniego kolegę, który kilkanaście dni później zmarł. U zmarłego wykryto koronawirusa.

Mniej więcej w tym czasie dziadek i babcia opiekowali się 8-letnią wnuczką. Ponieważ dziecko ma bardzo łagodne objawy, zostało jedynie objęte kwarantanną domową. Całej rodzinie życzymy zdrowia i trzymamy kciuki za szybki powrót do normalności. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej