18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odwet Putina

ATAK JĄDROWY NA POLSKĘ?! "Musimy być gotowi"

29.04.2022  10:28
Atak jądrowy na Polskę jest realny?
Atak jądrowy na Polskę jest realny? Fot: JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Atak jądrowy na Polskę spędza nam sen z powiek od początku walk trwających w Ukrainie. Wszyscy boimy się tego, co zamierza zrobić Władimir Putin. Czy te strachy mają realne podstawy?

Atak jądrowy to najczarniejszy scenariusz dotyczący trwającej w Ukrainie wojny. Niestety, patrząc na Władimira Putina i jego bestialską determinację nie czujemy się bezpiecznie. Zwłaszcza że rosyjski prezydent regularnie grozi wszystkim bombą atomową. 

Obawiam się, że Putin może użyć broni masowego rażenia. Nie zdziwiłbym się, gdyby miał testować to również na państwach NATO. W Polsce? A dlaczegóż by nie?

- powiedział Marek Sawicki z PSL na antenie Radia ZET.

Atak jądrowy na Polskę jest realny?

Niestety, trudno nie pochylić się nad tymi słowami z pewnym zrozumieniem. Władimir Putin już na początku wojny powiedział, że odpłaci się każdemu, kto przeszkodzi mu w zdobyciu Ukrainy. Polska od początku wojny bardzo angażuje się w pomoc zaatakowanemu, sąsiedniemu krajowi.

To nie są żadne strachy na lachy. Putin nie ma żadnej kontroli, żadnego aparatu. On rządzi samodzielnie. Jedyna nadzieja w tym, że ci, którzy będą nieśli tę teczkę, to jej nie doniosą

- mówił polityk.

Marek Sawicki jest dodatkowo przekonany, że w obecnej sytuacji jako naród musimy "być gotowi na odwet". Czujecie regularny lęk związany z postępowaniem Władimira Putina?