18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nocny szturm

ATAK NA POLSKĄ GRANICĘ. Dwóch żołnierzy rannych

16.12.2021  11:12
Kryzys na granicy - rannych dwóch polskich żołnierzy
Kryzys na granicy - rannych dwóch polskich żołnierzy Fot: Straż Graniczna/Twitter

Ostatniej nocy doszło do kilku kolejnych, groźnych incydentów przy polsko-białoruskiej granicy. Straż Graniczna poinformowała między innymi o szturmie migrantów w miejscowości Czeremcha. Podczas akcji ucierpiało dwóch polskich żołnierzy.

Środowa noc przy polsko-białoruskiej granicy nie należała do spokojnych. Straż Graniczna poinformowała o kolejnych próbach sforsowania granicy.

W nocy 40 osób nielegalnie przekroczyło granicę. Zostali zatrzymani i odprowadzeni do linii granicznej - poinformowała rzecznik SG, por. Anna Michalska.

Podczas szturmu migranci rzucali kamieniami w polskich żołnierzy. Dwóch mundurowych odniosło obrażenia – jeden dostał w twarz, drugi kolano. Ranni zostali przetransportowani do szpitala.

Atak na polską granicę

Jak informuje Straż Graniczna, to właśnie w Czeremsze (woj. podlaskie) dochodzi do najgroźniejszych incydentów. Za nocne akcje odpowiadają obywatele Libii, Iraku, Jemenu i Syrii. Ich działaniami kierują białoruskie służby.

Mamy tam agresywną grupę, która podejmuje kolejne próby siłowego sforsowania granicy - przekazała por. Michalska.

Minionej nocy do drobnych incydentów doszło także w Narewce i Nowym Dworze, gdzie kilkunastoosobowe grupy migrantów usiłowały sforsować granicę. Próby te okazały się jednak nieskuteczne.

Wczoraj tj. 15.12 granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 71 osób - dodaje SG.

Od początku kryzysu Straż Graniczna naliczyła prawie 40 tysięcy prób przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Najwięcej tego typu incydentów odnotowano w październiku.