18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostro przy granicy

ATAK NA POLSKIE SŁUŻBY. MON ujawnia szczegóły

Bartłomiej Ciepielewski
15.02.2022  15:12
Atak kamieniami przy polsko-białoruskiej granicy
Atak kamieniami przy polsko-białoruskiej granicy Fot: WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o ataku na polskie służby przy granicy polsko-białoruskiej. Mundurowi zostali w nocy obrzuceni kamieniami. Do niebezpiecznego incydentu doszło nieopodal miejscowości Dubicze Cerkiewne.

Wraz z nadejściem zimy sytuacja przy granicy nieco się uspokoiła, a oczy całego świata zwróciły się w stronę Ukrainy. Jednak nie oznacza to, że kryzys wywołany przez Aleksandra Łukaszenkę został zażegnany. Każdego dnia mundurowi informują o kilku lub kilkunastu nowych, często niebezpiecznych incydentach z udziałem migrantów i białoruskich funkcjonariuszy.

 

Kolejny atak przy granicy

MON informuje, że ostatnio do groźnych incydentów doszło w poniedziałek w nocy. To wtedy polskie służby zostały obrzucone kamieniami.

To kolejne próby nielegalnego przedostania się przez granicę. Z takimi sytuacjami polscy żołnierze i funkcjonariusze muszą mierzyć się niemal każdego dnia. Wczoraj nasze służby zostały obrzucone kamieniami. Sytuacja miała miejsce w pobliżu miejscowości Dubicze Cerkiewne - informuje MON.

Ostatniej doby przez granicę próbowało przedostać się ponad 10 osób - głównie obywatele Syrii, Jemenu oraz Senegalu. Od początku roku Straż Graniczna odnotowała już 1200 prób nielegalnego wkroczenia na terytorium naszego kraju.

Czytaj także