18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Emerytura aż piekło zamarza

Abp Głódź ukarany. Na osłodę pałac i majątek

31.03.2021  14:49
Głódź ma taką emeryturę, że nawet Bóg mu zazdrości
Głódź ma taką emeryturę, że nawet Bóg mu zazdrości Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został ukarany przez papieża Franciszka. Ale na pocieszenie po watykańskim klapsie, może rozkoszować się gigantycznym majątkiem i emeryturą, jakiej przeciętny Polak nie jest nawet w stanie nawet sobie wyobrazić. Nawet jeśli za swoje grzechy Głódź pójdzie do piekła, to jak na razie ma RAJ NA ZIEMI!

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź  był oskarżany o tuszowanie przypadków nadużyć seksualnych wśród księży wobec nieletnich. Niezależnie od tego, czy pomagał dewiantom, pedofilom i zboczeńcom w sutannach ukrywać swoje grzechy, Watykan ukarał go wygnaniem z diecezji i nałożył na niego finansową karę. Okazuje się jednak, że Głódź ma tak wysoką emeryturę, że taka grzywna to dla niego wręcz boska komedia.

Abp. Sławoj Głódź - emerytura, majątek, poroża jeleni

Jak wysoka jest emerytura kościelnego hierarchy? Nie liczcie, że będzie żył skromnie jak pewien cieśla z Nazaretu. Media podają, że  Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź może miesięcznie pobierać aż 17 tysięcy złotych emerytury. Był biskupem polowym, więc pobiera emeryturę generalską. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski rozmowie z "Super Expressem" uważa, że emerytura duchownego powinna być przekazana na cele charytatywne, ale na taki cud nikt chyba nie liczy. Bóg jest wszechmogący, ale przez przesady...

Sławoj Leszek Głódź został wygnany z diecezji, ale sądzicie, że martwi się o dach nad głową i zamieszka w szopce rodem z Betlejem? Ma gigantyczny majątek, bo przecież ciężko pracował całe życie i mu się należy. Jak podaje Business Insider, duchowny ma miliony złotych majątku i epicką posiadłość na Podlasiu w rodzinnej Bobrówce. Fakt pisze, że u biskupa seniora na dwudziestu jeden hektarach znajduje się kompleks kilku budynków oraz las, po którym biegają hodowane przez hierarchę, także w trakcie posługi arcybiskupiej w Gdańsku, daniele. Przed wejściem do tego niemalże disneyowskiego pałacu stoją gipsowe figurki lwów i jeleni oraz mosiężny bóbr. 

W środku natomiast znajduje się m.in. ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny. Z kolei w części, w której mieszka arcybiskup, są marmurowe podłogi, pozłacane meble, żyrandole z poroża jeleni, meble w stylu ludwikowskim czy jego własne portrety w złoconych ramach – opisuje Fakt.

Czytaj także