18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chronił księży-zboczeńców?

Abp. Głódź ukarany przez Watykan! Wygnanie!

Wojciech Kozicki
29.03.2021  13:13
Abp. Głódź ukarany przez Watykan. Chronił księży pedofilów?
Abp. Głódź ukarany przez Watykan. Chronił księży pedofilów? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ukarany przez Watykan! Po postępowaniu dotyczącym zaniedbań duchownego w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych wobec małoletnich, hierarcha kościelny właśnie został WYGNANY Z DIECEZJI!

Nuncjatura Apostolska w Polsce wydała specjalny komunikat dotyczący abp. seniora archidiecezji gdańskiej Sławoja Leszka Głódzia. Wreszcie został ukarany po tym, gdy pojawiły się zarzuty ukrywania doniesień o przypadkach molestowania w archidiecezji gdańskiej. Media przypominają, że w oświadczeniu z października 2019 r. 16 kapłanów archidiecezji gdańskiej potwierdziło, że przesłało stosowne dokumenty do nuncjatury apostolskiej. Co prawda hierarcha kościelny twierdzi, że jest niewinny i nie dopuścił się „żadnej opieszałości” w sprawie duchownych-zboczeńców, ale Watykan nie miał litości.

Abp. Głódź ukarany przez Watykan. Chronił księży pedofilów?

Jak podaje Polsat News, papież Franciszek przyjął 13 sierpnia br. rezygnację Sławoja Leszka Głódzia z pełnienia posługi arcybiskupa metropolity gdańskiego. Chociaż skończył 75 lat i osiągnął wiek emerytalny, to wciąż może zostać ukarany za czyny popełnione w trakcie sprawowania urzędu. Tak też się stało.

Jak podają media, Głódź otrzymał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach religijnych na terenie archidiecezji gdańskiej oraz zakaz uczestnictwa w spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej. Musi też wpłacić pieniądze na rzecz "Fundacji św. Józefa", z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć."

Chcę podkreślić, że nie wykazałem żadnej opieszałości w sprawie jakichkolwiek duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa. Prowadzone są one zgodnie z procedurami określonymi przez Stolicę Apostolską i Konferencję Episkopatu Polski – broni się Głódź. (Polsat News)
Czytaj także