18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szkoda gadać

Absurd na maturze z angielskiego. Uczniowie się uśmiali

06.05.2022  12:31
Matura 2022: Absurd na egzaminie z angielskiego
Matura 2022: Absurd na egzaminie z angielskiego Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Matura 2022 trwa w najlepsze. Za maturzystami są już egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Na tym ostatnim pojawił się pewien absurd. Trudno jest powstrzymać śmiech.

Matura teoretycznie powinna być egzaminem dojrzałości, ale praktycznie niewiele ma z nim wspólnego. Przestraszona młodzież przeżywa największy w swoim życiu stres egzaminacyjny, a po latach dochodzi do niej, że nie było to warte aż takich emocji.

Matura 2022: Absurd na egzaminie z angielskiego

Tak czy inaczej, matury 2022 trwają i przynoszą maturzystom wiele strachu. Młodzi dorośli mają już za sobą język polski, matematykę, a teraz mierzyli się z językiem angielskim. Jak im poszło?

Egzamin maturalny z angielskiego, który odbył się 6 maja 2022 r. dla maturzystów jest ostatnim obowiązkowym – po języku polskim i matematyce. I choć część maturzystów wybiera inne języki obce nowożytne, to język angielski na maturze cieszy się zdecydowanie największą popularnością.

Przede wszystkim na zadaniu sprawdzającym umiejętność słuchania ze zrozumieniem pojawiła się absurdalna treść. Bohater „słuchanki” schował do piekarnika… 15 tysięcy. Na salach egzaminacyjnych czuć było w tym momencie pomieszanie zmieszania, śmiechu i... zdezorientowania!

Z pewnością wielu egzaminowanych nie wierzyło własnym uszom i być może uważało, że się przesłyszało. Nie zdziwilibyśmy się także, gdyby część uczniów uznało to za nierealne i źle odpowiedziało w dalszych pytaniach, sprawdzających zrozumienie.

Co będzie na egzaminie za rok? Widać, że z każdym kolejnym rokiem matura potrafi coraz mocniej zaskoczyć.

logo Tu się dzieje