18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ksiądz zapyta o wszystko

Absurd prosto z Episkopatu: masz problemy w łóżku? Nie dostaniesz ślubu

03.12.2019  11:51
Absurd prosto z Episkopatu: masz problemy w łóżku? Nie dostaniesz ślubu
Absurd prosto z Episkopatu: masz problemy w łóżku? Nie dostaniesz ślubu Fot: East News

Ślub powinien być radosnym wydarzeniem. Co jednak, jeśli pojawiają się jakieś problemy z jego wzięciem? Niedługo może być naprawdę trudno. Wszystkie przyszłe pary młode powinny nastawić się na ciężkie, przedślubne momenty, które zafunduje im ksiądz. 

Ślub to zdecydowanie bardzo ważna decyzja i wyjątkowe wydarzenie w życiu człowieka. Każdy powinien mieć wolną głowę i czystą radość w momentach, w których jest już pewien, że chce uczynić ten krok.

Od 2020 roku Episkopat Polski weźmie się za skostniałe i od lat niemodernizowane przepisy o zawieraniu ślubów kościelnych. Niestety, jeśli myślicie, że to cokolwiek ułatwi osobom, dla których ślub jest marzeniem - to głęboko się mylicie.

Episkopat postanowił w ten sposób odpowiedzieć na "obecną obyczajowość" i jednocześnie od razu ją ukrócić. Co dokładnie obejmą zmiany?

O ślub nie będzie już tak łatwo. Episkopat bierze się za młodych

Ślub od tej pory będzie można zawrzeć jedynie w kościele lub kaplicy. Wszystkie pary, które marzą o ślubie kościelnym w plenerze, od 2020 roku mogą się pożegnać z tą wizją, albo zmienić wyznanie.

To nie wszystko! Powstała również cała lista tematów, które kapłan powinien poruszyć z przyszłą parą młodą przed zawarciem sakramentu. To po odpowiedzi na nie, pojawi się decyzja, czy młodzi zostaną w ogóle dopuszczeni do ślubu kościelnego.

Kapłan będzie mógł młodej parze odmówić m.in. jeśli odkryje, że jedno z małżonków zmieniło kiedyś płeć. Co jeszcze bardziej zdumiewające - potencjalny pan młody dostanie pytanie o... potencję. Jeśli więc ktoś ma problemy z erekcją i współżyciem, również może się okazać, że niedane mu będzie stanąć na ślubnym kobiercu.

Tutaj dochodzimy do sporego absurdu. Według zasad wiary chrześcijańskiej, przed ślubem powinno się zachować czystość. Skąd więc przyszły pan młody ma wiedzieć, jak mu idą sprawy łóżkowe? Czy panna młoda również zostanie zapytana o libido?

Ktoś tu chyba wyznacza podwójne standardy.

Przeczytaj więcej
Komentarze