18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat mistrza

Adam Małysz ZAKAŻONY koronawirusem. Fani sportowca są przerażeni

22.06.2020  15:41
Adam Małysz ZAKAŻONY koronawirusem. Fani sportowca są przerażeni
Adam Małysz ZAKAŻONY koronawirusem. Fani sportowca są przerażeni Fot: MAREK DYBAS/REPORTER

Adam Małysz został zakażony koronawirusem. Wybitny, polski sportowiec przekazał swoim fanom złą wiadomość. Teraz wszyscy trzymają kciuki za jego wyzdrowienie.

Adam Małysz jest zakażony koronawirusem. Legendarny, polski skoczek narciarski podzielił się ze swoimi fanami tą złą wiadomością. Niestety, pandemia rządzi się swoimi prawami i nie oszczędza nikogo. To jest tego dobitny przykład.

Adam Małysz ma koronawirusa

Aktualnie Adam Małysz przebywa na kwarantannie. Wszyscy Polacy mają nadzieję, że wyjdzie z tego bez większego szwanku.

Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia

- napisał Adam Małysz na swoim profilu na Facebooku.

Trzymamy kciuki za to, żeby całe zakażenie przebiegło u Małysza bezobjawowo, tak jak ma to miejsce do tej pory. 

Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności

- pisał dalej w obszernym poście.

Niestety, wszyscy ciągle uczymy się na błędach. Jeszcze niedawno Adam Małysz w rozmowie ze "Sportowymi Faktami" zachęcał do odwiedzania jego rodzinnej Wisły, nawołując o nie poddawanie się "manii prześladowczej".

Szczególnie, że odsetek osób zakażonych w naszym regionie jest bardzo mały. A ryzyko? Ono jest wszędzie! Apeluję, aby się nie bać i odwiedzać Wisłę. Oczywiście przy zachowaniu wszystkich zalecanych środków ostrożności. Musimy się pilnować, ale nie możemy ulegać manii prześladowczej i ulegać wrażeniu, że ciągle ktoś nas śledzi i czyha na nasze życie. Ludzka psychika często jest bardzo słaba i bywa przyczyną naszego końca. Myślmy o swoich bliskich, o przyszłości i dlatego wyciągnijmy wnioski z lekcji, jaką dał nam wirus. Polacy są rozważni. Wyciągną wnioski i wyjdą z tego mocniejsi

- mówił wtedy. 

Posłuchajmy jednakże aktualnie wypowiadanych słów wybitnego skoczka narciarskiego, a być może już niedługo wszyscy będziemy mieli z pandemią spokój. Na razie nigdzie nie jest bezpiecznie, ale wspólnymi siłami możemy pokonać COVID-19.

Czytaj także