18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wróżbita Adam

Niedzielski MIAŁ WIZJĘ?! Zapowiada powrót pandemii

28.06.2022  15:50
Adam Niedzielski "widział" nową falę pandemii
Adam Niedzielski "widział" nową falę pandemii Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Polacy zdążyli już zapomnieć o pandemii i Adamie Niedzielskim, lecz to jeszcze nie koniec. Szef resortu zdrowia przewiduje kolejną falę zakażeń, która może zaatakować już na początku jesieni. Jak podkreśla, "żadnych wakacji od koronawirusa nie mamy".

Minister zdrowia Adam Niedzielski dba o to, by Polacy o nim nie zapomnieli. Polityk ostrzega, że przed nami nowa fala zakażeń i nawet kilkadziesiąt tysięcy chorych. We wrześniu mają też ruszyć dodatkowe szczepienia przeciw COVID-19.

Przygotowujemy się na scenariusz hospitalizacji 30 tysięcy chorych - stwierdził.

Niedzielski zaznaczył, że nowe szczepionki będą chroniły "nie przeciwko pierwotnej wersji koronawirusa, tylko względem omikronu". Do tej pory szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło 59,3 proc. Polaków.

Powrót pandemii w Polsce

Szef resortu zdrowia w rozmowie z RMF FM ostrzegł, koronawirus nie zniknął, a w Europie widać "tendencję do zwiększenia liczby zakażeń". Podkreślił też, że "żadnych wakacji od koronawirusa nie mamy". Ochroną przed nadciągającym złem ma być czwarta dawka szczepionki.

Czwarta dawka szczepionki dla osób 80+ wzmacnia ochronę przed zachorowaniem na COVID-19. Większość osób starszych pierwszą dawkę przypominającą przyjęła już ponad pięć miesięcy temu, a odporność poszczepienna spada wraz z czasem - czytamy na stronie szczepienia.gov.pl.

Eksperci zgodnie przyznają, że pandemia zostanie z nami na wiele lat, lecz będzie głównie atakować wiosną i jesienią. Niebawem czeka nas powrót restrykcji?

Czytaj także