18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie normalnie?

Niedzielski już wie co z wakacjami. Będą zmiany obostrzeń?!

09.06.2021  15:16
Adam Niedzielski zapowiada wakacyjne luzowanie obostrzeń
Adam Niedzielski zapowiada wakacyjne luzowanie obostrzeń Fot: Grzegorz Bukala/REPORTER

Zbliżający się wielkimi krokami sezon wypoczynkowy zmobilizował rząd do wprowadzenia kolejnych zmian. Już w czwartek minister zdrowia ogłosi wakacyjny harmonogram luzowania obostrzeń, który pozwoli na spokojne zaplanowanie letniego wypoczynku.

Adam Niedzielski w rozmowie z TVP Info zapowiedział wakacyjny plan luzowania obostrzeń. Zmiany prawdopodobnie zostaną przedstawione podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Prawdopodobnie jutro bądź w piątek razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim przedstawimy pakiet rozwiązań, który będzie dotyczył całego okresu wakacji, by pokazać dłuższą perspektywę i dać Polakom zaplanowania wakacji. Proszę o odrobinę cierpliwości. Jutro razem z panem premierem będziemy komunikowali te informacje - przekazał szef resortu zdrowia.

Minister zdrowia podkreślił, że majowy proces luzowania restrykcji okazał się rozsądny. Mimo otwierania kolejnych branż liczba zakażeń regularnie spadała. Kontynuacja tych działań będzie prowadzona w okresie wakacyjnym.

Adam Niedzielski zapowiedział luzowanie obostrzeń

Tegoroczne wakacje mogą okazać się znacznie spokojniejsze od poprzednich. Adam Niedzielski zwrócił uwagę na optymistyczne dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące liczby zakażeń.

Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, ponieważ jeden z podstawowych parametrów obserwowanych w toku pandemii, czyli liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, zredukowany został do jednego przypadku w skali kraju na 100 tys. To dosyć symboliczne - odparł minister.

Należy jednak pamiętać, że pandemia nie zniknęła, dlatego nadal niezwykle istotne jest stosowanie się do przyjętych obostrzeń takich jak dystans społeczny lub noszenie maseczek w pomieszczeniach.

Czytaj także
Przeczytaj więcej