18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie gorąco!

Niedzielski wie, kiedy szczyt jesiennej fali. OGROM ZAKAŻEŃ

08.10.2021  20:45
Adam Niedzielski wie, kiedy szczyt pandemii
Adam Niedzielski wie, kiedy szczyt pandemii Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Adam Niedzielski przyznaje, że czwarta fala pandemii dopiero nabiera rozpędu, a najgorsze przed nami. Minister zdrowia podczas rozmowy w "Gościu Wydarzeń" ocenił bieżącą sytuację oraz poinformował, ile zakażeń powinniśmy się spodziewać w szczycie jesiennego ataku zarazy.

Adam Niedzielski podczas rozmowy w "Gościu Wydarzeń" ocenił bieżącą sytuację epidemiczną w naszym kraju. Zdaniem ministra zdrowia czwarta fala dopiero nabiera rozpędu, a jej szczytu należy spodziewać się dopiero za miesiąc. Według prognoz Polska osiągnie wtedy poziom około 20 tysięcy zakażeń dziennie.

Apogeum fali przewidujemy na listopad i to raczej na jego drugą część. Prognozy, mówią, że na koniec października będzie około 5 tysięcy zakażeń, a najbardziej prawdopodobnym scenariuszem z mojego punktu widzenia jest to, że szczyt zakażeń nie powinien przekroczyć 20 tys. - ocenił minister zdrowia.

Minister zdrowia przyznaje, że szczepienia znacznie zmniejszyły liczbę hospitalizacji, dzięki czemu służba zdrowia jest mniej obciążona niż rok temu.

Końca pandemii nie będzie

Adam Niedzielski odniósł się również do projektu ustawy, który pozwoli pracodawcom sprawdzić, czy pracownik przyjął szczepienie przeciw COVID-19.

To pewnego rodzaju ułatwienie działalności firm. To dana poufna, dlatego jest konieczna regulacja, która by to umożliwiała. Z jednej strony trzeba zważyć kwestie prywatności i kwestie bezpieczeństwa. To wymóg chwili, którego w innej sytuacji byśmy nie akceptowali - mówił minister zdrowia.

Szef resortu zdrowia nie ukrywa, że pandemia prawdopodobnie zostanie z nami na zawsze, choć przybierze nieco inną formę. Zdaniem Niedzielskiego "koniec będzie wtedy, kiedy będzie można oszacować, że śmiertelność związana z koronawirusem, zakażalność i inne parametry są na poziomie grypy".

Czytaj także
Przeczytaj więcej