przegrywamy z pandemią

Minister zdrowia WIESZCZY KORONADRAMAT! Tsunami zakażeń

Emilia Waszczuk
19.10.2020  14:01
Minister Zdrowia zapowiada potężną falę zakażeń
Minister Zdrowia zapowiada potężną falę zakażeń Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Minister Zdrowia Adam Niedzielski i pilna konferencja prasowa. Szef resortu zdrowia wróży Polsce koronadramat - zapowiada potężną falę koronawirusa.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w końcu to przyznał - jesteśmy na skraju, Polska nie radzi sobie z pandemią koronawirusa. W całym kraju dostępnych jest w tej chwili około 15 tysięcy łóżek dla pacjentów z COVID-19, z czego ponad połowa jest już zajęta. Liczba osób wymagających hospitalizacji rośnie lawinowo. Stąd nowe plany i działania rządu, które w poniedziałek, na pilnej konferencji prasowej przedstawił szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski w poniedziałek potwierdził budowę pierwszego szpitala polowego w Polsce, zapowiedział też następne. Poinformował także, że część szpitali powiatowych zostanie całkowicie przekształcona w placówki zakaźne.

Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski zapowiada wielką falę zakażeń

Epidemia koronawirusa paraliżuje nie tylko służbę zdrowia - wpływa także na życie codzienne zwykłych obywateli. Od soboty w całej Polsce, w strefach żółtych i czerwonych wprowadzone zostały nowe obostrzenia. Rząd zdecydował o całym szeregu zakazów, w tym zakazie organizowania wesel i imprez okolicznościowych, który w życie wchodzi w poniedziałek 19 października.

Od początku pandemii w Polsce najwyższa dzienna liczba wykrytych zakażeń sięgnęła niemal 10 tysięcy przypadków - to dane z soboty 17 października. Minister Zdrowia przyznał, że zmniejszenie nowych diagnoz w niedzielę i poniedziałek wynika jedynie z mniejszej liczby testów wykonywanych w weekend. Zapowiedział też, że jak na razie ani on, ani nikt w rządzie nie spodziewa się spadku, ani nawet wypłaszczenia krzywej zakażeń. W przyszłym tygodniu może czekać nas prawdziwa lawina...

Jeżeli w tym tempie będzie się zwiększała liczba zachorowań, to trzeba mieć świadomość, że w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15-20 tysięcy zakażeń dziennie - przyznał szczerze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski: koronasceptycy to egoiści

Szef resortu zdrowia widzi tylko jeden sposób na to, by tak przerażających liczb uniknąć - to stosowanie się do panujących w Polsce obostrzeń. Oznajmił też, że osoby, które nie noszą maseczek, są egoistami i robią dokładnie to, co sami zarzucają rządzącym - ograniczają wolność innych ludzi! A ponadto narażają ich i siebie na niebezpieczeństwo.

Noszenie maseczek jest wymogiem podstawowym, ten kto tej maseczki nie nosi, jest osobą nieodpowiedzialną, generuje ryzyko nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa innych - grzmiał Adam Niedzielski.
Czytaj także