18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ostro

Minister Zdrowia wściekł się na łamanie obostrzeń. "BĘDĘ ZAMYKAŁ!"

Emilia Waszczuk
30.11.2020  12:41
Adam Niedzielski oburzony łamaniem obostrzeń w weekend
Adam Niedzielski oburzony łamaniem obostrzeń w weekend Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Minister Zdrowia oburzony zachowaniem Polaków po zniesieniu części obostrzeń. Grozi kontrolami policji i ponownym pozamykaniem miejsc, które nie stosują reżimu sanitarnego.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zwołał nagłą konferencję prasową, na której poinformował o nowym programie Domowej Opieki Medycznej dla pacjentów z COVID-19. Zakwalifikowane do niego osoby dostaną specjalny, specjalistyczny sprzęt, którym samodzielnie kontrolować mają swój stan zdrowia...

W czasie konferencji szef resortu zdrowia znalazł chwilę, by odpowiedzieć na pytania dziennikarzy. Jedno z nich dotyczyło niespodziewanego otwarcia stoków narciarskich w Polsce. Choć wszelkie kluby sportowe, siłownie czy baseny pozostają zamknięte, narciarze mogą ożywać do woli. Ale to może się skończyć równie szybko, jak się zaczęło.

Adam Niedzielski zamknie stoki narciarskie

Rządzący podkreślali, że stoki otwarte będą jedynie dla "miejscowych" i że akurat tam da się zachować reżim sanitarny. Właściciele mieli zapewniać ich o zachowaniu obostrzeń i karnym respektowaniu zasad. Szybko okazało się, że to totalna bzdura - w góry w weekend ruszyły tłumy, mimo pozamykanych (?) restauracji i hoteli. Gdzie turyści jedli i spali? Nie wiadomo, pewnie w miejscach widmo. Wiadomo za to, gdzie szusowali i są dowody na to, że tłumnie.

Obrazki ze stoków narciarskich mocno nie spodobały się ministrowi zdrowia, który chyba - w przeciwieństwie do poprzednika - nie darzy jazdy na deskach zbyt wielką miłością. Adam Niedzielski wściekł się brakiem jakichkolwiek ograniczeń, niezachowaniem dystansu społecznego i orzekł: jak to się powtórzy, pozamykam!

Od najbliższego weekendu ruszą kontrole stoków. Jeśli potwierdzą one, że mamy naruszenie reżimu sanitarnego oraz będziemy mieli przyrost zachorowań, którego nie będzie można przypisać innym elementom, będę rekomendował zamknięcie stoków - powiedział Adam Niedzielski.

Ponadto minister zdrowia pozwolił sobie na dość osobisty komentarz i stwierdził, że tłumy na stokach czy w sklepach już pod koniec tygodnia mogą przełożyć się na nagły wzrost liczby przeprowadzanych testów i nowych zakażeń. Oznajmił też, że do pilnowania reżimu pandemicznego wyśle policję.

Przeczytaj więcej
Komentarze