18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie zaostrzenie restrykcji?

Niedzielski wystraszony pandemią. Podał nowe dane, jest tragicznie

Emilia Waszczuk
03.12.2021  09:22
Minister Niedzielski zaniepokojony sytuacją pandemiczną w Polsce
Minister Niedzielski zaniepokojony sytuacją pandemiczną w Polsce Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał najnowsze dane o stanie pandemii koronawirusa w Polsce. Kolejny dzień z rzędu mamy gargantuiczną liczbę nowych zakażeń koronawirusem i około pół tysiąca zgonów wywołanych COVID-19.

Adam Niedzielski w piątkowy poranek gościł w Polsat News, gdzie pytany był o pandemię w Polsce. Zdradził, że ostatniej doby udało się wykryć dokładnie 26 965 nowych przypadków koronawirusa. - To jest praktycznie ta sama liczba, jaka była w zeszłym tygodniu, to jest mniej więcej o 200 przypadków więcej - oznajmił.

To minimalny wzrost, co znowu potwierdza, że jesteśmy w punkcie apogeum tej fali. Teraz pozostają znaki zapytania, co będzie dalej, czy będziemy obserwowali spadki (zakażeń) i tego mamy nadzieję się spodziewać, czy jednak będziemy mieli do czynienia z takim ustabilizowanym wysokim poziomem i to jest scenariusz nieciekawy

- powiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia zdradził też, że COVID-19 zabił kolejnych 470 pacjentów. Oznacza to, że tylko w ciągu ostatniego tygodnia pandemia zabiła aż 2 370 mieszkańców Polski.

PiS zaczyna walczyć z pandemią. Chcą zmiany przepisów

W czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska informował, że rząd rozważa wprowadzenie w Polsce obowiązku legitymowania się paszportami covidowymi. Dzień później resort zdrowia idzie dużo dalej. Minister Adam Niedzielski poinformował, że chciałby wprowadzenia przymusu szczepień dla wybranych grup społecznych.

Od środy 1 grudnia w Polsce obowiązują nowe limity w gastronomii, handlu czy punktach usługowych, ale też na wydarzeniach okolicznościowych, w galeriach sztuki czy kościołach. Jednocześnie przedstawiciele rządu powtarzają, że jeśli wraz z pojawieniem się w Polsce mutacji koronawirusa omikron, sytuacja pandemiczna się pogorszy, trzeba będzie zaostrzyć obowiązujące restrykcje.

Czytaj także
Przeczytaj więcej