18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe restrykcje?

Adam Niedzielski zapowiada... KOLEJNĄ FALĘ PANDEMII

30.06.2022  18:50
Adam Niedzielski ostrzega przed powrotem pandemii koronawirusa
Adam Niedzielski ostrzega przed powrotem pandemii koronawirusa Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Adam Niedzielski uspokajał w sprawie pandemii, uspokajał, a teraz znowu zestresował społeczeństwo. Koronawirus nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Przed nami kolejna fala, ale czy również kolejne restrykcje?

Koronawirus w Polsce zawsze na lato magicznie znika. W tym roku Covid-19 zniknął do tego stopnia, że wiele osób zapomniało w ogóle, że mieliśmy tu jakąś pandemię. Patogen jednak nie odpuszcza i kolejne problemy jeszcze przed nami.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski, który do tej pory raczej uspokajał Polaków, tym razem sam wie, że najgorsze dopiero przed nami. Kiedy skończy się upalne, gwarne lato - znów możemy zmagać się z Covid-19. Czy potrzebne będą nowe restrykcje w takiej sytuacji?

Przygotowujemy się na scenariusz hospitalizacji 30 tysięcy chorych

- podkreślił szef resortu zdrowia, cytowany przez polsatnews.pl za PAP.

Adam Niedzielski ostrzega przed powrotem pandemii koronawirusa

Z uwagi na fakt, że koronawirus zawsze sieje u nas największe spustoszenie jesienią, już we wrześniu mają ruszyć kolejne szczepionki przeciw Covid-19, czyli dla niektórych obywateli będzie to już czwarty zastrzyk antycovidowy.

W tej chwili mamy deklaracje od największych producentów szczepionek, że w najbliższym czasie zostaną dostarczone dokumenty, które będą pokazywały, że szczepienie nie jest przeciwko pierwotnej wersji koronawirusa, tylko względem omikronu

- zaznaczył minister.

Już obecnie niektórzy obywatele mogą przyjmować czwartą dawkę preparatów. "Czwarta dawka szczepionki dla osób 80+ wzmacnia ochronę przed zachorowaniem na COVID-19. Większość osób starszych pierwszą dawkę przypominającą przyjęła już ponad pięć miesięcy temu, a odporność poszczepienna spada wraz z czasem. Doświadczenia innych krajów, które wprowadziły już drugą dawkę szczepionki dla osób starszych, pokazują, że podanie kolejnej dawki zmniejsza ryzyko zakażenia, ciężkiego zachorowania i zgonu z powodu COVID-19" - podano na stronie szczepienia.pzh.gov.pl.

Czujecie w powietrzu powiew grozy?

Czytaj także