18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żyć nie umierać!

Niedzielski zapowiada wielkie podwyżki. „Dostaliśmy 19 złotych”

08.04.2021  16:06
Adam Niedzielski chce uzdrowić służbę zdrowia
Adam Niedzielski chce uzdrowić służbę zdrowia Fot: Mateusz Grochocki/East News

Adam Niedzielski zapowiedział wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników służby zdrowia. Nowy system podwyżek będzie uzależniony od średniego wynagrodzenia w kraju.

Minister zdrowia podczas konferencji prasowej odniósł się do zapowiadanych protestów pielęgniarek, które żądają zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia. Adam Niedzielski przyznał, że regularnie prowadzi dialog ze wszystkimi grupami zawodowymi. Niestety jak na razie rozmowy szefa resortu zdrowia nie przynoszą żadnego skutku.

Nasze rozmowy dotyczą kształtowania ścieżki wynagrodzeń i to zarówno w krótkim okresie, czyli w tym roku, ale też w perspektywie dłuższej, bo chcemy, żeby ta ścieżka wzrostu wynagrodzeń była zaprogramowana dla wszystkich zawodów w sektorze medycznym - zadeklarował minister zdrowia.

Adam Niedzielski poinformował, że zostanie wprowadzony automatyczny mechanizm zwiększania minimalnego wynagrodzenia medyków, co ma zagwarantować stopniowy wzrost zarobków w służbie zdrowia.

Lekarze dostaną 19 zł podwyżki?

Do ambitnych planów ministra zdrowia odniósł się prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja. W rozmowie z TVN24 przyznał, że obecna sytuacja jest o wiele gorsza, niż przedstawił szef resortu zdrowia. Obecnie medycy mogą liczyć na 19 złotych podwyżki.

Rzeczywistość jest totalnie inna. W tej chwili pracujemy na granicy, takiej czysto ludzkiej. Dostaliśmy 19 zł propozycji podwyżki - stwierdził profesor.

Adam Niedzielski poinformował, że w najbliższych latach na opiekę zdrowotną rząd chce przeznaczyć do 6 proc. PKB. Służba zdrowia zostanie uzdrowiona?

logo Tu się dzieje